Największą przewagą nowej generacji konsol od Microsoftu nad PlayStation 5 była wsteczna kompatybilność. Fani konsol Sony mocno narzekali na to, że miłośnicy Xboxów dostali tego typu funkcję. Po jakimś czasie pojawiły się informacje mówiące o tym, że Sony planuje wprowadzić tego typu technologię. Premiera musi być niedaleko, ponieważ gry z PS3 pojawiły się w sklepie z poziomu PS5.

Sony w końcu dogoni Microsoft?

Wsteczna kompatybilność, jak można się domyślić, pozwala grać w starsze gry na najnowszej generacji konsol. Xbox Series X/S dawała swoim użytkownikom tę możliwość od początku premiery. Ba, funkcja ta dostępna była już nawet w poprzedniej generacji. Dlatego też fani Sony mieli nadzieję, że w PlayStation 5 też będą mogli skorzystać z tego rozwiązania.

Przeczytaj także: Na rynku nie ma PlayStation 5, dlatego Sony będzie produkować… PS4!

PlayStation 5 - nadchodzi świeżość! Którą konsolę PS5 kupić?
Gry z PS3 trafiły do sklepu na PS5! Wsteczna kompatybilność tuż, tuż?

Niestety, w momencie premiery konsole PlayStation 5 nie oferowały wstecznej kompatybilności, co bardzo zawiodło miłośników konsol japońskiego producenta. Wszystko jednak może się wkrótce zmienić, ponieważ w sklepie z grami na konsole Sony, z poziomu PS5 można zobaczyć gry, które swoją premierę miały na konsolach PS3.

Wsteczna kompatybilność wkrótce trafi na PlayStation 5?

Co prawda nie jest to nowość, jednak gry na konsole PS3, które było widać w sklepie PS Store na PS5 po kliknięciu przekierowywały do usługi PS Now. Jest to oferta pozwalająca na streamowanie gier. Tylko w ten sposób można było ogrywać stare tytuły ze starej generacji konsol. Usługa nie była jednak dostępna dla posiadaczy konsol Sony w Polsce.

Obecna sytuacja jest o tyle inna, że przy kilku grach z PS3, takich jak Dead or Alive 5, Bejeweled, czy dwóch części Prince of Persia (Piaski Czasu i Dwa Trony) pojawiłī się ceny. Niestety, gier nie można jeszcze jednak kupić. Wydaje się jednak, że wkrótce wsteczna kompatybilność trafi na konsole PlayStation 5. Warto również zaznaczyć, że gry widoczne są tylko z poziomu PS5. Na przeglądarce komputerowej ich nie zobaczymy.

Trzeba jednak zaznaczyć, że na konsolach PS5 można grać w gry z PS4.

Źródło: VGC