Powołania na październikowe mecze reprezentacji Polski

Paulo Sousa powołał 29 zawodników, którzy powalczą o komplet punktów w październikowych spotkaniach rozgrywanych w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022. Reprezentacja Polski zmierzy się z San Marino oraz Albanią. Kto znalazł się wśród powołanych?

Ostatni mecz Fabiańskiego

Łukasz Fabiański kilka miesięcy temu ogłosił, że kończy swoją reprezentacyjną karierę. Polski bramkarz od wielu lat gra jako pierwszy goalkeeper w klubach angielskiej Premier League i nie raz udowodnił, że jest jednym z najlepszych zawodników grających na tej pozycji na Wyspach. Niestety, w reprezentacji Polski od lat przegrywa rywalizację z Wojciechem Szczęsnym. Przed zawieszeniem reprezentacyjnych rękawic przyjdzie jednak pora na mecz pożegnalny. Reprezentacja Polski 9 października rozegra mecz z San Marino na Stadionie Narodowym. To właśnie wtedy Fabiański zostanie pożegnany przez kibiców.

Przeczytaj także: Polacy muszą szukać nowego bramkarza! Łukasz Fabiański kończy karierę!

Reklama

O ile Łukasz Fabiański powraca, by po raz ostatni zagrać w reprezentacji, to wśród powołanych jest kilka powrotów. Po kilkumiesięcznej przerwie Reprezentacja Polski będzie mogła skorzystać z Arkadiusza Recy oraz Krzysztofa Piątka. Obaj zawodnicy leczyli kontuzje, które nie tylko wyeliminowały ich z gry w swoich klubach, ale także z występu na Mistrzostwach Europy. Szansę od trenera Sousy dostał także Robert Gumny, który w 4 z 5 spotkań FC Augsburg rozegrał 90 minut.

Reprezentacja Polski. Powołania na październik

Paulo Sousa wysłał zaproszenia na zgrupowanie w październiku do 29 zawodników. Reprezentacja Polski pierwszy październikowy mecz rozgrywany w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 rozegra 9 października o godzinie 20:45. Na murawie Stadionu Narodowego zmierzą się oni z reprezentacją San Marino. Poprzednie spotkanie zakończył się zwycięstwem Polaków 7 do 1. Znacznie trudniejszym spotkaniem będzie mecz wyjazdowy z Albanią. 12 października Polacy zmierzą się ze swoim rywalem w Tiranie. Poprzedni mecz z Albańczykami, co prawda zakończył się wynikiem 4:1, ale gra Polaków nie wyglądała tak dobrze, jak wynik.

Oto lista szeroka lista powołanych zawodników. Nie jest to jednak ostateczna lista powołań, ponieważ ta zostanie podana 27 września.

Reprezentacja Polski

Zdjęcia: PZPN

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama