138
Views

Reprezentacja Polski po nieudanych występach na Mistrzostwach Europy 2020 chce zamazać, to co stało się na boiskach. Podopieczni Paulo Sousy będą więc kontynuować walkę o możliwość gry na nadchodzących Mistrzostwach Świata 2022 rozgrywanych w Katarze. Oto powołania na wrześniowe spotkania eliminacyjne.

Trzy spotkania przed nami

Pierwsze spotkania eliminacyjne Mistrzostw Świata 2022 dla Polski okazały się słodko-gorzkie. Polacy rozegrali trzy mecze, w których to uzbierali łącznie cztery punkty. W pierwszy spotkaniu Reprezentacja Polski zremisowała 3:3 z Węgrami. Druga kolejka zakończyła się pewnym zwycięstwem nad Andorą 3:0, jednak w tym właśnie spotkaniu straciliśmy Roberta Lewandowskiego. Kapitan Reprezentacji Polski tym samym nie mógł pojawić się na boisku podczas spotkania z Anglią, który ostatecznie przegraliśmy 2:1.

Przeczytaj także: Paulo Sousa powinien zostać? Co z przyszłością reprezentacji Polski?

Mamy nadzieję, że tym razem będzie o wiele lepiej. Pierwszy wrześniowy mecz rozegramy z Albanią 2 września o godzinie 20:45 an PGE Narodowym w Warszawie. Kilka dni później, bo 5 września o 20:45 Polacy wybiegną na stadion w Serravalle, gdzie zmierzą się z San Marino. Wrześniowe zgrupowanie zakończą meczem z Anglią 8 września. Mecz zostanie rozegrany na PGE Narodowym o godzinie 20:45. Liczymy na komplet punktów i pozycję lidera.

Powołania na wrześniowe spotkania eliminacji MŚ2022

Paulo Sousa powołał 26 graczy, którzy będą walczyć o komplet punktów w zbliżających się spotkaniach w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022. Wśród powołanych znalazł się Sebastian Szymański, którego brak w kadrze na ME2022 odbił się sporym echem. Na liście znalazł się także Adam Buksa, który rozgrywa świetny sezon w New England Revolution w MLS.

Selekcjoner reprezentacji Polski powołał także wielki talent, który na co dzień występuje w barwach AS Romy. Nicola Zalewski, bo o nim mowa, powoli przekonuje do siebie samego Jose Mourinho, więc teraz pora na pokazanie swoich umiejętności w Biało-Czerwonych barwach. Łukasza Fabiańskiego, który ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery, zastąpił Bartłomiej Drągowski grający w ACF Fiorentina.

Oto powołania na wrześniowe spotkania eliminacyjne do MŚ2022:

powołania na wrześniowe spotkania

Zdjęcie: PZPN

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.