Pracownik Samsunga został aresztowany!

Mogłoby się wydawać, że nic już nas nie zaskoczy w obecnych czasach, a tu proszę jeden z pracowników firmy Samsung został aresztowany za rzekomą kradzież poufnych danych o firmie oraz tajemnic handlowych.

Pracownik Samsunga został aresztowany. Firma prowadzi śledztwo.

Południowokoreański gigant technologiczny potwierdził tę wiadomość na początku ubiegłego tygodnia. Według doniesień pracownik mógł zrobić zdjęcia poufnych informacji o procesach produkcji chipów marki. Firma prowadzi dochodzenie w tej sprawie, jednak nie ujawnia żadnych informacji. Rzecznik firmy oświadczył: „Osoba ta jest pod dochodzeniem za naruszenie przepisów o ochronie danych osobowych. Nie wiadomo jednak, jakiego rodzaju informacje zostały naruszone i czy dana osoba przekazała je stronom trzecim”. Mimo dochodzenia pracownik Samsunga został aresztowany.

Pracownik już pożegnał się z pracą u firmy Samsung Electronics oraz został oskarżony o robienie zdjęć ekranu komputera z wrażliwymi informacjami powiązanymi z układami firmy. Dlaczego akurat miał robić zdjęcia? Otóż system bazodanowy blokuje możliwość przechwytywania ekranu, co skłoniło go do zarejestrowania poufnych informacji za pomocą smartfona.

Pracownik Samsunga został aresztowany
Pracownik Samsunga został aresztowany!

Według doniesień medialnych pracownikowi udało się sfotografować setki tajemnic handlowych, co sugeruje, że pracownik prawdopodobnie zrobił te zdjęcia, aby sprzedać je konkurencji. Warto zauważyć, że informacje na temat produkcji chipów mogły być nawet powiązane z zaawansowanymi procesami produkcji półprzewodników, które można powiązać z najnowocześniejszymi układami 5nm, a nawet 3nm.

Niestety to koniec informacji, jakie posiadamy na ten temat. W razie nowych doniesień i potwierdzonych informacji pojawi się aktualizacja wpisu.

Sprawdź również nasze inne treści z kategorii biznes

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Subskrypcja Mercedesa nie jest legalna w Europie.

Ostatnio głośnym tematem stała się subskrypcja Mercedesa na zwiększenie...

Apple może kupić Manchester United? Jest jednym z trzech zainteresowanych!

Rodzina Glazerów od lat jest właścicielem legendarnego klubu z...

Mandat za opony? Sprawdź, czy Ty też możesz go dostać!

Zima rozkręciła się na dobre. Wielu kierowców na ostatnią...

Jaka odzież na narty w 2022? Garść praktycznych porad

Odzież na narty to przede wszystkim dobrze oddychające i...


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!