126
Views

Brzmi jak typowy “nerd” z piwnicy, który większość dnia spędza na portalu Wykop, krytykując wszystkich wokół. A jednak, według danych No Fluff Jobs, przeanalizowano czym zajmują się programiści w wolnym czasie. Wyniki są zaskakujące.

Przede wszystkim 65 procent ankietowanych uznało, że ich hobby to oglądanie filmów i seriali. Abyście nie myśleli, że cały dzień spędzają przed ekranem, ponad połowa, a konkretnie 57 procent stwierdziło, że uprawia sport, 56 procent spędza czas ze znajomymi, a 39 procent poświęca wolny czas na samorozwój. Żeby nie było jednak zbyt kolorowo, 54 procent wolny czas poświęca na przeglądanie smartfonu, natomiast 53 procent ankietowanych po prostu gra w gry.

Programiści nie mają samochodów i nie jeżdżą na wakacje
Programiści nie mają samochodów i nie jeżdżą na wakacje

Jeśli chodzi o sport, programiści preferują siłownię

Siłownia przoduje jeśli chodzi o sport wybierany przez osoby wykonujące zawód programisty. Jest też wielu (45%) fanów jazdy na rowerze i biegania (35%). Co ciekawe, 41 procent programistów twierdzi, że na sport poświęca od trzech do czterech godzin tygodniowo. Widać, że ta grupa jest naprawdę wysportowana, bowiem mniej niż jedną godzinę tygodniowo ćwiczy jedynie trzy procent badanych.

Programiści lubią przeglądanie mediów społecznościowych i granie w gry

Przenalizujmy kolejne wyniki badania przeprowadzonego przez No Fluff Jobs. Wynika z niego, że ankietowani bardzo chętnie sięgają po swój smartfon podczas wolnego czasu. Przede wszystkim oglądają filmy na YouTube (71%), ale również przeglądają Facebooka (47%) i Instagrama (35%). Wiele osób analizuje również portal społecznościowy LinkedIn (34%). Wśród ulubionych aplikacji znalazł się również Reddit, Twitter i TikTok. Warto również zauważyć, że programiści lubią grać w gry. 24 procent osób twierdzi, że gra maksymalnie dwie godziny w tygodniu, 22% poświęca na taki typ rozrywki od 3 do 4 godzin. Jedenaście procent ankietowanych twierdzi, że gra od 7 do 8 godzin tygodniowo na granie w gry.

Hyperx Alloy Elite 2 - klawiatura dla graczy
Programiści nie mają samochodów i nie jeżdżą na wakacje?

A co z tymi wakacjami i samochodem?

Programiści z Polski, Węgier, Słowacji, Ukrainy oraz Czech, którzy brali udział w ankietach stwierdzili, że wakacje spędzają w domu. Mowa o 53 procent badanych. Z kolei 29 procent osób twierdzi, że chętnie wybiera się w góry. Oczywiście, spora grupa osób spędza wakacje za granicą – mowa o 41 % ankietowanych, jednak tylko 16 % decyduje się na wakacje All-inclusive.

Najciekawsze jest to, że 33 procent osób twierdzi, że nie ma samochodu, a aż 63 % najchętniej porusza się po mieście na piechotę. Lekko ponad połowa z nich (52%) korzysta z transportu publicznego.

Warto również dodać, ze badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI na próbie 797 osób. Ankieta została przeprowadzona pomiędzy 14 lipca, a 31 sierpnia bieżącego roku.

Zrezygnowałbyś z samochodu na rzecz roweru za 19 tys. zł
Programiści nie mają samochodów i nie jeżdżą na wakacje?
Kategoria artykułu
Nowe technologie
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.