Przyszłość Zielińskiego w Neapolu niepewna. Transfer blisko; Napoli w tym roku po raz pierwszy od ponad 30 lat zostało mistrzem kraju. Pomimo tego dokonania Luciano Spalletti nie zdecydował się na pozostanie trenerem klubu z Neapolu. Okazuje się, że Paulo Sousa zostanie trenerem mistrza Włoch! Napoli po 30 latach wróciło na szczyt włoskiej piłki Zakończony sezon Serie A od samego początku miał jednego lidera i było to SCC Napoli. Drużyna z Neapolu zdominowała domowe rozgrywki i wyprzedziła drugie w tabeli Lazio Rzym aż o 16 punktów. Niestety, kibice włoskiego klubu myśleli, że po zdobyciu mistrzostwa kraju równie dobrze będzie im się wiodło w europejskich rozgrywkach czy pucharze Włoch, jednak rzeczywistość okazała się brutalniejsza. Przeczytaj także: Neymar wróci? Jest gotów obciąć swoje wynagrodzenie! SSC Napoli w półfinale Ligi Mistrzów musiało uznać wyższość swojego podwórkowego rywala - drużyna Piotra Zielińskiego przegrała z AC Milan w dwumeczu 2-1, a w pucharze Włoch w 1/8 finału, zespół z Neapolu po karnych przegrał z Cremonese. Gdyby jednak zapytać kibiców tej drużyny, to najważniejszym wydarzeniem było odzyskanie tytułu mistrza Włoch po prawie 30 latach. Paulo Sousa zostanie trenerem mistrza Włoch! Wygranie mistrzostwa kraju było wielkim wydarzeniem w historii Napoli, jednak nie sprawiło, że trener Luciano Spalletti zdecydował się na zostanie w klubie. Obie strony nie mogły dogadać się w sprawie przedłużenia kontraktu. Potem pojawiła się informacja, że trener udaje się na długie wakacje. Teraz pojawiają się informacje, że to Paulo Sousa zostanie trenerem mistrza Włoch! Gianluca Di Marzo podaje, że Sousa obejmie Napoli. Fot. PZPN/Autor nieznany Otoczka wokół Sousy nie jest dobra, ponieważ pomimo obowiązującego go kontraktu z Salernitaną, Portugalczyk spotkał się z przedstawicielami Napoli. Jak podaje dziennikarz Gianluca Di Marzo, Paulo Sousa zostanie trenerem mistrza Włoch już wkrótce. Władze drużyny z Neapolu czekają tylko na odpowiedź byłego selekcjonera reprezentacji Polski. Mówi się, że Paulo Sousa zostanie trenerem mistrza Włoch na dwa lata, ponieważ właśnie taką propozycję kontraktu otrzymał. Co ciekawe, władze Napoli chcą zaoferować Salernitanie piłkarzy, aby klub zwolnił Portugalczyka z funkcji trenera.; Wielki klub chce Zielińskiego! Głośny transfer!; Zieliński ma być dodatkiem do dyrektora sportowego. Zaskakujący transfer!
82
Views

Polak w tym sezonie został mistrzem Włoch wraz z Napoli. Przyszłość Zielińskiego w Neapolu nie jest jednak taka pewna, mimo że jest jednym z liderów drużyny. Wygląda na to, że transfer jest dużym prawdopodobieństwem, a chętnych nie brakuje.

Mistrzostwo kraju i… transfer?

SSC Napoli po 33 latach w końcu zdobyło mistrzostwo Włoch, a wielki udział w tym sukcesie miał Piotr Zieliński. Polski pomocnik w niejednym meczu pokazał wielką klasę i był liderem włoskiego zespołu. Teraz jednak przyszła pora na rozmowy w sprawie kontraktu.

Przeczytaj także: Iwanow nie chce Kuby na boisku. Ty sobie chłopie jaj nie rób

Przyszłość Zielińskiego w Neapolu niepewna. Transfer blisko
Piotr Zieliński wkrótce opuści Neapol?

Przyszłość Zielińskiego nie jest pewna, chociaż sam piłkarz chciałby zostać w Neapolu. Dziennik “Il Mattino” podał informacje, że rozmowy na temat przedłużenia kontraktu wkrótce zostaną wznowione, jednak obie strony mogą nie dojść do porozumienia.

Przyszłość Zielińskiego to Anglia?

Powodem są oczywiście pieniądze. Obecnie Zieliński zarabia w SSC Napoli 3,5 miliona euro rocznie, a klub z Neapolu chciałby, aby pomocnik zgodził się na obniżkę. Sugeruje się, że to nie będzie raczej możliwe.

Przyszłość Zielińskiego w Neapolu niepewna. Transfer blisko
Przyszłość Zielińskiego w Neapolu niepewna. Transfer blisko Fot. SSC Napoli

Co to oznacza? Z racji tego, że przyszłość Zielińskiego w Napoli nie jest pewna, mówi się o tym, że Polak wkrótce opuści włoską drużynę. Zainteresowanie Polakiem wyrażają topowe kluby Premier League, takie jak Liverpool oraz Newcastle United. Wcześniej mówiło się o Lazio, jednak klub nie będzie w stanie spełnić oczekiwań finansowych polskiego piłkarza.

Źródło: Il Mattino/ Fot. SSC Napoli, SSC Napoli

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.