152
Views

Rekordowe Call of Duty Modern Warfare 2. Najnowsza odsłona serii zadebiutowała 28 października i po 3 dniach od premiery pobiła rekord serii. Activision-Blizzard świętuje sukcesy!

Activision-Blizzard chwali się wynikami otwarcia MW2

Call of Duty Modern Warfare 2 była jedną z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku. Wszystko potwierdzają liczby, które zostały ujawnione przez producenta. Jak podaje Activision-Blizzard, gra wygenerowała ponad 800 milionów dolarów przychodów i to w zaledwie 3 dni po premierze.

Nowe Call of Duty rozchodzi się jak ciepłe bułeczki pomimo zaporowej ceny, C, CoD Modern Warfare 2 ma ogromny problem. A to tylko wersja beta! Rekordowe Call of Duty Modern Warfare 2
Rekordowe Call of Duty Modern Warfare 2! Co za liczby!

Przeczytaj także: Władca Pierścieni na Unreal Engine 5 wygląda obłędnie! Demo do pobrania!

Rekordowe Call of Duty Modern Warfare 2 wygenerowało ogromną ilość przychodów i już teraz jest jedną z tych gier, o której można mówić, że ma jeden z najlepszych weekendów otwarcia w historii branży. Wydawca chwali się, że pod tym względem jest lepsza niż kinowy hit, Top Gun: Maverick!

Rekordowe Call of Duty Modern Warfare 2

Activision-Blizzard może być zadowolone z tego, jak radzi sobie najnowsze, i jak się okazuje rekordowe Call of Duty Modern Warfare 2. Według danych udostępnionych w sieci w ciągu pierwszych trzech dni od premiery gry, ta zarobiła ponad 800 milionów dolarów USD. Jest to o 200 milionów więcej niż Modern Warfare z 2019 roku, 250 milionów więcej niż oryginalne Modern Warfare 2 (w pięć dni od premiery) i 25 milionów więcej niż w pierwsze pięć dni zarobiło Modern Warfare 3 z 2011 roku.

Pomimo tak dobrego startu MW2 i wygenerowanych prawie 800 milionów dolarów, aby Activision-Blizzard mogło mówić o udanym roku w kontekście finansowym, najnowsza gra będzie musiała utrzymać duży poziom sprzedaż jeszcze przez długi czas. W ubiegłym roku przychód wydawcy wyniósł 3,478 miliardów dolarów. Activision przewiduje, że w tym roku uda im się osiągnąć przychody w wysokości 8,9 miliarda dolarów, co byłoby rekordem. Powodem ma być właśnie CoD: MW2 i Warzone 2.0, które zadebiutuje w tym miesiącu.

Call of duty modern warfare 2
Rekordowe Call of Duty Modern Warfare 2! Co za liczby!

Źródło: Twitter

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.