115
Views

Robert Lewandowski wystąpił w spotkaniu FC Barcelony z Realem Madryt. Mecz zakończył się wygraną Dumy Katalonii 1:0.

Robert Lewandowski. Pierwszy mecz w barwach FC Barcelony

Po transferze byłego piłkarza Bayernu Monachium, FC Barcelona rozegrała już dwa mecze. Pierwszy, w którym rozgromiła Inter Miami 6-0, a Robert Lewandowski obserwował z ławki rezerwowych. Przyszła pora na drugie spotkanie, z Realem Madryt. Polak rozegrał pierwszą połowę meczu z Królewskimi. Po przerwie na jego miejsce wszedł Pierre-Emerick Aubameyang.

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski nie wystąpił z 9 na plecach. Dlaczego?

Spośród dostępnych numerów były: 11,16 i 17, a finalnie Lewandowski wybiegł na murawę z numerem 12. Co ciekawe numer ten wciąż zajmuje Martin Braithwaite, ale Duńczyk nie znajduje się w planach trenera na nowy sezon, przez co nie pojechał na zgrupowanie w Stanach Zjednoczonych. Wydaje się, że finalnie “9” trafi do Polaka po starcie sezonu. W końcu Lewandowski ma to zagwarantowane w kontrakcie.

W tej chwili numer 9 ma Depay, ale przypuszczalnie Holender odejdzie z drużyny, więc numer trafi do Lewandowskiego. Jeśli Mamphis zostanie, nie jest zawodnikiem, który by się wykłócał o numer – Juan Jimenez

Jak ocenia się występ Roberta Lewandowskiego w nowych barwach?

Polak wypadł naprawdę pozytywnie. Cały czas był aktywny, szukał swoich szans, pokazywał się do piłki i miał okazje do strzelenia debiutanckiej bramki, lecz dwukrotnie jego strzały zablokował obrońca David Alaba i raz piłkę obronił bramkarz Królewskich – Thibautowi Courtois.

Finalnie wynik ustalił Raphinha w 27 minucie po kapitalnym strzale z dystansu.

Bramka w wykonaniu Raphinhi, która ustaliła wynik meczu

Składy drużyn. FC Barcelona vs Real Madryt

Źródło: Media, FC Barcelona, inf. własne

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii sport.

Kategoria artykułu
Sport
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.