Site icon MenWorld.pl

Robert Lewandowski w drużynie roku UEFA stworzonej przez fanów

Robert Lewandowski w 2020 roku był najlepszym piłkarzem na świecie. Poprzednie 12 miesięcy było dla polskiego napastnika naprawdę udane. Wygrał on m.in. Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy, zdobył mistrzostwo i puchar Niemiec i zgarnął wszystkie możliwe indywidualne nagrody. Lewandowskiego wybrano także do najlepszej jedenastki UEFA 2020 stworzonej przez fanów

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem świata – 2020 rokiem rekordów

Rok 2020 był zdecydowanie najlepszym piłkarzem globu. Konkurować mogli z nim tylko Cristiano Ronaldo i Lionel Messi, jednak nawet oni nie stworzyli Polakowi konkurencji. Kapitan Reprezentacji Polski zgarnął wszystkie najważniejsze nagrody w świecie piłkarskim jakie można było zdobyć w tym “pandemicznym” roku. 

Na konto Lewego trafiła nagrody Piłkarza Roku UEFA, wygrał także plebiscyt FIFA The Best oraz został wybrany Piłkarzem Roku Globe Soccer Awards. Trafił do jedenastek UFEA i FIFA, a uznany w świecie futbolu Guardian uznał go najlepszym piłkarzem na świecie. Lewandowski wygrał także nagrodę Sportowca Roku nadawanego przez Przegląd Sportowy. 

Polak w każdych rozgrywkach w jakich występował został królem strzelców. W Bundeslidze strzelił 34 gole, w Pucharze Niemiec jako strzelec zapisał się sześciokrotnie. W Lidze Mistrzów pokonywał bramkarzy przeciwników 15 razy! Zaliczył też kilka sporych kamieni milowych, ponieważ przekroczył granicę 250 goli w Bundeslidze i został trzecim najlepszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów, zrównując się z Raulem (71 goli). 

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski z trofeum Ligi Mistrzów!

Bayern Monachium pod wodzą Lewandowskiego zdobył wszystko

Drużynowo Robert Lewandowski również wygrał wszystko co mógł wygrać. Został on mistrzem Niemiec po raz ósmy z rzędu, czwarty raz wygrał Puchar Niemiec oraz Superpuchar Niemiec, a po raz pierwszy w karierze zdobył Superpuchar Europy. W 2020 zdobył również najważniejsze trofeum w piłce klubowej, czyli Ligę Mistrzów! 

Fani zdecydowali o najlepszej jedenastce UEFA 2020

UEFA wprowadziło głosowanie, w którym to fani będą mogli zdecydować o najlepszej jedenastce poprzedniego sezonu. Drużynę zdominowali piłkarze Bayernu Monachium. Oto jak prezentuje się jedenastka sezonu 2020 UEFA według głosowania fanów. 

Robert Lewandowski
Jedenastka UEFA wybrana przez fanów.
Exit mobile version