Roboty sprzątające. Jaki wybrać? Przegląd modeli
Roboty sprzątające. Jaki wybrać? Przegląd modeli

Roboty sprzątające. Jaki wybrać? Przegląd 12 modeli

Roboty sprzątające powyżej 2500 PLN

Roboty sprzątające – iRobot Roomba i7+

 • Model: iRobot Roomba i7+ i7550
 • Maksymalna siła ssania: brak informacji
 • Pojemność akumulatora: 1800 mAh
 • Funkcje: tworzenie do 10 map, odkurzanie, sprzątanie miejscowe, automatyczne opróżnianie pojemnika
 • Pojemność pojemnika na kurz: 0,4 l
 • Hałas: do 65 dB
 • Czas pracy: 75 minut

Robot odkurzający iRobot Roomba i7+ to kolejna pozycja, które może zostać wyposażona w stację ładująco-czyszczącą Clean Base, przez co w nazwie znajduje się „+”. W zestawie z urządzeniem znajdziemy dodatkową szczotkę boczną czy filtr. Samo urządzenie prezentuje stonowany, elegancki design. Na górze robota sprzątającego znajdziemy trzy przyciski dotykowe: służący do uruchomienia sprzątania, powrotu do stacji dokującej oraz sprzątania punktowego. Co więcej, testowany przez nas egzemplarz został wyposażony również w niewielkie urządzenie, które możemy położyć np. w miejscu, w którym znajduje się jedzenie dla naszych zwierząt, a wiązka laserowa będzie służyła jako wirtualna ściana. Granicę można ustawić na półokrąg, który “chroni” obszar 60 cm lub 3 metry w linii prostej. Bardzo przydatne akcesorium, które docenimy, jeśli mamy w swoim domu zwierzaki. Z tyłu urządzenia znajduje się pojemnik na brud o pojemności 400 ml. 

Stacja ładująco-czyszcząca Clean Base, znajdująca się na wyposażeniu iRobot Roomba i7+ to bardzo wygodne rozwiązanie, które do minimum zmniejsza naszą ingerencję w pracę urządzenia. Robot po skończeniu cyklu sprzątania lub w momencie, kiedy pojemnik na brud osiągnie określony poziom zapełnienia, podjeżdża do stacji, a ta w kilka sekund opróżnia zapełniony pojemnik. Worek, który umieszczony jest w stacji CleanBase według zapewnień producenta, ma wystarczyć na 60 dni. Jego wymiana jest bardzo prosta. Warto zaznaczyć, że jest to worek AllergenLock, który zatrzymuje do 99 proc. pyłków i grzybów. Sprawia to, że modele Roomba wyposażone w stację Clean Base są szczególnie wskazane dla alergików oraz właścicieli zwierząt domowych.  

Robot sprzątający iRobot Roomba i7+ wyposażony został w dokładny i efektywny 3-stopniowy system sprzątania. Pod spodem znajdziemy ruchomą głowicę czyszczącą wyposażoną w dwie specjalnie zaprojektowane gumowe szczotki główne, które doskonale radzą sobie na każdej nawierzchni. Gruntownie usuwają nie tylko wszelkiego rodzaju okruchy z gładkiej powierzchni, ale również eliminują sierść na dywanach. Pomaga w tym oczywiście duża moc ssania. Oczywiście, na wyposażeniu znajdziemy szczotkę boczną, której zadaniem jest sprzątanie przy krawędziach ścian czy mebli. 

Głównym narzędziem pozwalającym na wykorzystywanie funkcji robota jest oczywiście aplikacja mobilna iRobot Home. Jest ona dostępna zarówno na urządzenia z systemem Google Android, jaki i Apple iOS. Oprogramowanie pozwala na ustawianie harmonogramów sprzątania, trybów pracy i przede wszystkim na tworzenie map, które można stworzyć dla aż 10 pięter. Inteligentne mapy Impring Smart Mapping dokładnie skanują powierzchnię naszego domu i zapamiętują układ wszystkich mebli i pomieszczeń. Reagują również w momencie, kiedy układ w pomieszczeniu ulegnie zmianie. Mapy pozwalają także na nazywanie konkretnych pokoi oraz aktywację ich sprzątanie. Robot jest w stanie zapamiętać do 10 planów pięter. Polecenia sprzątania możemy wydawać za pomocą asystentów głosowych (Asystent Siri, Google i Alexa). 

Za tworzenie mapy odpowiada system iAdapt 3.0 wespól z technologią Imprint Smart Mapping. Dzięki temu rozwiązaniu robot jest w stanie stworzyć dokładny skan pomieszczeń i omijać wszelkie przeszkody znajdujące się na jego drodze. System pozwala również na tworzenie orientacyjnych punktów, dzięki czemu możemy przerwać sprzątanie, a w momencie ponownego uruchomienia cyklu sprzątania urządzenie powróci do miejsca, w którym skończyło poprzedni cykl. Na pokładzie znajduje się także technologia Dirt Detect, która przy pomocy czujników odnajduje miejsca, które najczęściej ulegają zabrudzeniu, na których robot koncentruje pracę. Użytkownik ma też możliwość tworzenia na mapach specjalnych stref sprzątania, czy stref bez dostępu dla robota. Te funkcje umożliwiają dostosowanie trybu pracy robota do potrzeb domowników. Oczywiście, urządzenie posiada czujniki wysokości, dzięki którym nie spadnie ze schodów. Niski profil robota Roomba i7 pozwala na skutecznie sprzątanie pod meblami i łóżkami. 

Czas pracy robota to około 75 minut i ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości, natomiast pełne naładowanie baterii zajmuje około 180 minut. 

 • Roboty sprzątające: cena iRobot Roomba i7+ ze stacją dokującą Clean Base zaczyna się od 2670 PLN. 
Roboty sprzątające – iRobot Roomba i7+
Największą zaletą robota sprzątającego iRobot Roomba i7 jest wysoka jakość pracy na każdej powierzchni, co przekłada się na gruntowne odkurzanie. Nie można zignorować również bardzo przydatnej stacji CleanBase.

Roboty sprzątające – Hobot Legee 7

Model: Hobot Legee 7
Maksymalna siła ssania: 2700 Pa
Pojemność akumulatora: 4500 mAh
Funkcje: tworzenie mapy, odkurzanie, mopowanie, zamiatanie
Pojemność pojemnika na kurz: 0,5 l
Hałas: do 65 dB
Czas pracy: 240 minut

Robot sprzątający Hobot Legee 7 zdecydowanie różni się pod względem kształtu od urządzeń, które znajdują się naszym zestawieniu. Model ten nie posiada owalnego kształtu, a jego kształt przypomina literę „D”. Na powierzchni urządzenia znajdziemy sekcję z przyciskami funkcyjnymi, a bliżej tylnej krawędzi umieszczono czujniki LiDAR do skanowania powierzchni mieszkania. Pojemnik na kurz oraz na wodę znajduje się w centralnej części urządzenia, a dostęp do tych elementów możliwy jest poprzez podniesienie górnej klapy. Do robota sprzątającego możemy podłączyć dwa mopy sprzątające. Pod spodem urządzenia znajdziemy turboszczotkę oraz szczotkę krawędziową o długości 3,5 centymetra.

Robot Hobot Legee 7 to urządzenie wyposażone w funkcję Doskonałego Czyszczenia, która oferuje aż 8 trybów sprzątania. Każdy z trybów można przypisać do konkretnego pomieszczenia. Wśród nich znajdziemy m.in. tryb kuchnia, do sprzątania zacieków i plam, tryb zwierzaka, dzięki któremu pozbędziemy się sierści i śladów zwierząt, czy tryb polerowania przywracający dawny kolor dywanom. Nie można także zapomnieć o trybie spersonalizowanym, który pozwala dobrać ustawienia odkurzacza do swoich potrzeb. Pozostałe tryby to standardowy, turbo, ECO i suchy. Odkurzacz oferuje moc ssania na poziomie 2700 Pa.

Warto jednak wspomnieć o nowoczesnych funkcjach usuwania brudu. Duża moc ssania pozbywa się wszelkiego kurzu i pyłu, jednak to nie wszystko. Robot sprzątający Hobot Legee 7 został wyposażony w mechanizm ruchu posuwistozwrotnego, który ma imitować ludzkie ruchy podczas sprzątania. Turboszczotka obraca się z prędkością 900 razy/min, a siła mopowania wynosi tutaj aż 1,8 kg, dzięki czemu robot bez problemu radzi sobie z zaschniętymi plamami i kurzem. Dodatkową zaletą jest sam kształt urządzenia, ponieważ dokładnie czyści on powierzchnię wzdłuż ścian, czy pod meblami i w rogach.

Głównym narzędziem do obsługi robota jest oczywiście aplikacja mobilna. To na niej pokazuje się mapa mieszkania, którą możemy podzielić na konkretne pomieszczenia. Robot jest w stanie zapamiętać 5 map. Za jej pomocą możemy ustawić wirtualne bariery, od których robot ma stronić. Oprogramowanie pozwala na dostosowanie siły sprzątania, czy wybór jednego z ośmiu trybów. Co ciekawe, robot pozwala zastąpić systemowe komunikaty głosem użytkownika. Hobot Legee 7 jest kompatybilny z asystentem Google oraz Siri!

W Hobot Legee 7 zastosowano pojemną, 4500 mAh baterię, która starcza na cztery godziny pracy, więc mówimy tutaj o bardzo wydajnym urządzeniu.

 • Roboty sprzątające: cena Hobot Legee 7 zaczyna się od 3200 złotych.
Roboty sprzątające – Hobot Legee 7
Robot sprzątający Hobot Legee 7 to urządzenie wyróżniające się swoim kształtem obudowy. Na wyposażeniu znajdziemy wiele trybów sprzątania, które możemy przystosować do swoich potrzeb. Długi czas pracy jest wielką zaletą tego urządzenia.

Roboty sprzątające – Tefal Xplorer S95 Animal

 • Model: Tefal Xplorer Serie 95 Animal G9795
 • Maksymalna siła ssania: 12000 Pa
 • Pojemność akumulatora: brak informacji
 • Funkcje: tworzenie mapy, odkurzanie, mopowanie, zamiatanie
 • Pojemność pojemnika na kurz: 0,5 l
 • Hałas: do 60 dB
 • Czas pracy: 225 minut

Robot sprzątający Tefal Xplorer Serie 95 Animal to urządzenie, które z pewnością wyróżnia się elementami wyposażenia od innych opisanych modeli. W zestawie znajdziemy trzy różne szczotki: silikonową z włosiem, która skutecznie sprząta zwierzęcą sierść, silikonową do precyzyjnego zbierania włosów z podłogi oraz puszystą do zbierania drobnych cząstek kurzu. Dodatkowo znajdziemy tutaj zestaw do czyszczenia w postaci zbiornika na wodę oraz trzech ściereczek – zielonej do usuwania drobinek kurzu bez wody, czerwonej do usuwania zaschniętych śladów oraz standardowej ściereczki mopującej w kolorze niebieskim. Warto zaznaczyć, że urządzenie posiada wielofunkcyjny pojemnik główny, który z jednej strony zbiera kurz i brud, a z drugiej strony można go napełnić wodą. 

Górna powierzchnia ma matowe wykończenie i znajdziemy tutaj dwa przyciski: zasilania oraz powrotu do stacji. Na górze umieszczony został także zestaw czujników oraz kamera laserowa, która odpowiedzialna jest za skanowanie naszego domu. Robot Tefal Xplorer Serie 95 Animal został wyposażony w czujnik uskoku oraz wysokości, co sprawia, że  nie spadnie ze schodów. Na boku urządzenia umieszczona została kamera ToF, dzięki której robot jest w stanie dokładnie poruszać się wzdłuż ścian. 

Jedną z największych zalet robota sprzątającego Tefal Xplorer Serie 95 Animal jest jego moc ssąca. W trybie turbo sięga ona nawet 12000 Pa! Tryb turbo możemy aktywować z poziomu aplikacji mobilnej. Urządzenie aktywuje go również automatycznie po wjechaniu na dywan. Tak duża moc sprawia, że robot świetnie usuwa wszelkie okruchy i nieczystości znajdujące się we włosiu dywanu. Urządzenie korzysta także z inteligentnego systemu Smart Aqua Force, który dozuje wodę myjącą podłogi w pożądanej ilości dla lepszej wydajności. Na pokładzie znalazł się także filtr EPA zatrzymujący kurz i alergeny. Sam pojemnik na brud ma aż 0,5 litra pojemności. Odkurzacz ma 10 centymetrów wysokości. 

Głównym narzędziem odpowiadającym za sterowanie urządzeniem jest oczywiście aplikacja mobilna. Oprogramowanie dostępne jest na telefony i tablety z systemem Android oraz iPhone’y i iPady. Daje ona dostęp do wszystkich funkcji urządzenia. Tak jak już wcześniej opisałem, z jej poziomu można dostosować moc ssania. To jednak nie wszystko, ponieważ aplikacja umożliwia nam wybór ilości dozowania wody podczas cyklu mopowania. Oprogramowanie pozwala oczywiście na stawianie wirtualnych ścian czy eliminację obszarów wyłączonych ze sprzątania oraz z mopowania. Możemy oczywiście ustawiać harmonogram sprzątania, znaleźć robota, czy zdalnie nim sterować. Tefal Xplorer Serie 95 Animal posiada wsparcie dla asystentów głosowych Google i Alexa. 

Bateria, którą zastosowano w Tefal Xplorer Serie 95 Animal, pozwala na ponad 225 minut sprzątania w trybie standardowym, co w zupełności wystarczy na posprzątanie całego domu podczas jednego cyklu. Pełne naładowanie urządzenia zajmuje 4 godziny. 

 • Roboty sprzątające: cena Tefal Xplorer Serie 95 Animal G9795 zaczyna się od 2400 złotych.
Roboty sprzątające – Tefal Xplorer S95 Animal
Robot sprzątający Tefal Xplorer S95 Animal jest urządzeniem bardzo wydajnym. Pozwala na ponad trzy godziny pracy, co jest wielki plusem tego urządzenia. Do tego w zestawie znajdziemy wiele przydatnych akcesoriów, takich jak wymienne turboszczotki. Największym jednak atutem modelu S95 jest jego moc ssania, która wynosi aż 12000 Pa!

Roboty sprzątające – iRobot Roomba j7+

 • Model: iRobot Roomba j7+
 • Maksymalna siła ssania: brak informacji
 • Pojemność akumulatora: 2210 mAh
 • Funkcje: tworzenie mapy, odkurzanie, automatyczne opróżnianie pojemnika
 • Pojemność pojemnika na kurz: 0,4 l
 • Hałas: brak informacji
 • Czas pracy: 75 minut

Seria Roomba j7+ to nowość w ofercie producenta, która cechuje się bardzo ciekawą specyfikacją. Sam wygląd urządzenia jest bardzo stonowany. Królują tutaj czerń i metaliczna szarość. Górna część korpusu została wykonana z metalu. Na tym elemencie znajdziemy przycisk do uruchamiania robota. Bardzo ciekawą częścią robota jest nawigacja Precision Vision, która została wyposażona w diodę LED do lepszego mapowania powierzchni pomieszczenia. Z tyłu urządzenia znajdziemy pojemnik na brud, jednak jego ręczne opróżnianie będzie bardzo sporadyczne, ponieważ w zestawie z modelem Roomba j7+ znajdziemy stację ładująco-czyszczącą Clean Base oraz dodatkowe części eksploatacyjne

Stacja ładująco-czyszcząca jest kluczowym elementem wyposażenia robota odkurzającego iRobot Roomba j7+. To dzięki niej nie będziemy musieli zaglądać do pojemnika z brudem. W górnej części stacji umieszczony jest worek na brud, który należy wymieniać raz na dwa miesiące lub rzadziej, jeśli zabrudzeń w domu jest mniej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które do minimum zmniejsza naszą ingerencję w pracę urządzenia. Turbina umieszczona w stacji skutecznie opróżnia pojemnik na brud. Warto zaznaczyć, że stacja Clean Base wyposażona jest w worki AllergenLock, które według producenta zatrzymują 99% pyłków i pleśni, co oznacza, że robot ten jest przyjazny alergikom. Świetnie sprawdzi się także w domach ze zwierzętami, które gubią sierść.

To, co należy wiedzieć o robocie sprzątającym iRobot Roomba j7+, to fakt, że został on wyposażony w dwie gumowe szczotki główne osadzone na ruchomej głowicy czyszczącej. Rozwiązanie to jest niezwykle skuteczne i uniwersalne, umożliwia robotom Roomba gruntowne odkurzanie wszystkich typów podłóg – od dywanów, przez kafle po parkiet. Oczywiście, znajdziemy tutaj również boczną szczotkę sprzątającą, która skutecznie usuwa brud przy krawędziach, wzdłuż ścian i z trudno dostępnych miejsc. Robot posiada trzystopniowy system sprzątania. System Dirt Detect , dzięki czujnikom umożliwia wykrycie miejsc bardziej zabrudzonych i koncentrację pracy na nich. 

iRobot Roomba j7+ jest urządzeniem wykorzystującym zaawansowane technologie do dokładnego sprzątania naszego domu. Na pokładzie znajdziemy system nawigacji Precision Vision, pozwala najdokładniej orientować się w sprzątanej przestrzeni. Dzięki takiej technologii, robot jest w stanie sprawnie poruszać się po naszym domu oraz rozpoznawać,  identyfikować i omijać przeszkody jak skarpetki, kable, ubrania, ręcznik czy „niespodzianki” pozostawione przez domowego pupila. Na froncie znajdziemy diodę LED, która wpływa na wysoką skuteczność urządzenia. Wspomniany system jest w stanie rozpoznać w stanie rzeczywistym wszelkie przeszkody w postaci przewodów, zwierzaków i zabawek, by następnie je omijać. Co więcej, robot za zgodą użytkownika może robić zdjęcia obiektów, które staną na jego drodze, dzięki czemu możemy zdalnie kontrolować jego pracę i decydować czy jest to przeszkoda stała, tymczasowa czy obiekt nie stanowiący przeszkody. 

Oczywiście, wszystkimi funkcjami odkurzacza iRobot Roomba j7+ sterujemy za pomocą aplikacji mobilnej dostępnej na dwa najpopularniejsze systemy mobilne. Oprogramowanie jest bardzo proste w obsłudze. Robot sprzątający po wykonaniu 2-3 pełnych cykli sprzątania w naszym domu będzie w stanie wyświetlić nam mapę (robot może stworzyć nawet 10 map różnych kondygnacji). Pozwala ona na nazwanie poszczególnych pomieszczeń, ustawienia granic i obszarów, do których robot nie może wjeżdżać. Sprzęt uczy się nawyków i tworzy harmonogram sprzątania. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest funkcja, która uruchamia się we wzmożonym okresie pylenia roślin i linienia zwierząt. Wtedy Roomba j7+ sugeruje częstsze sprzątanie, aby pozbyć się większości alergenów. Jak przystało na nowoczesne urządzenie, robotem można sterować za pomocą asystentów głosowych (Siri, Google i Alexa).

Według zapewnień producenta maksymalny czas sprzątania to 75 minut i tak w rzeczywistości jest. Ładowanie urządzenia zajmuje około trzy godziny. 

 • Roboty sprzątające: cena iRobot Roomba j7+ ze stacją Clean Base zaczyna się od 3 200 złotych. 
Roboty sprzątające – iRobot Roomba j7+
Robot sprzątający iRobot Roomba j7+ posiada zaawansowane technologie, które z wielką dokładnością skanują nasze mieszkanie, co przekłada się na wydajne sprzątanie. Stacja ładująco-czyszcząca do minimum ogranicza naszą ingerencję w pracy urządzenia.