Roger Federer kończy karierę! Pożegnanie tenisisty

Roger Federer to bez wątpienia legenda światowego tenisa. Szwajcar zapowiedział zakończenie długoletniej kariery! Ostatni raz zobaczymy go na kortach w Londynie.

Roger Federer – fenomen tenisa

Wielu fanów tenisa będzie musiało pogodzić się z dzisiejszą decyzją szwajcarskiego “króla” tenisa. Federer zapowiedział zakończenie swojej profesjonalnej kariery. Jego dorobek sportowy jest imponujący. Ma na swoim koncie dwadzieścia wielkoszlemowych zwycięstw. Przez 310 tygodni prowadził na liście rankingu ATP. Wraz z Rafaelem Nadalem i Novakiem Djokoviciem byli nazywani “wielką trójcą”, gdyż w męskim tenisie stali na pozycji “niezachwianych” liderów.

Warto również wspomnieć, że jest to wicemistrz olimpijski w grze solo z Londynu (2012), mistrz olimpijski w grze podwójnej z Pekinu (2008), a także zdobył Puchar Davisa w 2014 roku. Roger wygrał 103 turnieje w przypadku gry pojedynczej i 8 w grze podwójnej.

Reklama

Szwajcarski tenisista poinformował o swoim przejściu na sportową emeryturę za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na pożegnanie z tenisem wybrał pokazowy w Londynie. Laver Cup odbędzie się między 23 a 25 września i będzie gościł tenisistów z całego świata. 41-latek będzie reprezentował drużynę Europy.

Źródło zdjęć: skysports.com, eurosport.com.

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama