192
Views

Po finałowym meczu turnieju pokazowego Laver Cup Roger Federer pożegnał się z tenisem. To były długie i piękne lata dla męskiego tenisa.

Roger Federer pożegnał się z tenisem

Szwajcarski arcymistrz, Roger Federer przechodzi na sportową emeryturę. Jego pożegnanie miało miejsce po rozegranym meczu deblowym na pokazowym turnieju Lavar Cup, w którym zespół europejski grał z “resztą świata”. Na korcie po raz ostatni stanął ze swoim wieloletnim rywalem i zarazem przyjacielem Rafalem Nadalem. Reprezentujący Europę “Rafa” i Federer zmierzyli się z amerykańską parą deblową- Jackiem Socką i Francesem Tiafoe. Amerykanie byli górą i finalnie wygrali 2:1, jednak to nie wynik meczu był najważniejszy. Oczy wszystkich były zwrócone ku Rogerowi, który po raz ostatni zagrał na na światowej arenie.

Szwajcar status profesjonalisty osiągnął w 1998 roku. Od tamtego czasu rozegrał 1526 spotkań i wygrał 20 wielkoszlemowych turniejów. Jest jednym z najwybitniejszych tenisistów w historii, wraz z Djokoviciem i Nadalem tworzyli “trójcę” wszechczasów. 41-latek po 24 latach na korcie pożegnał się z kibicami takim przemówieniem:

Źródło zdjęć: portal bbcworldnewstoday.com, knowsnews.in.

Kategoria artykułu
Sport
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.