Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 – test koreańskiego flagowca

Galaxy S10 to smartfon ze świetnym głośnikiem

Jeśli chodzi o jakość dźwięku wydobywającego się z smartfona jakim jest Samsung Galaxy S10 to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Galaxy S10 to zdecydowanie telefon do słuchania muzyki. Głośnik umieszczony na dole świetnie współpracuje z głośnikiem do rozmów, tworząc system stereo. Telefon gra głośno, dźwięk jest dynamiczny i czysty. 

S10 świetnie radzi sobie zarówno z słuchawkami dokanałowymi, jak i nausznymi o stosunkowo niedużej impedancji. Brzmienie jest wyrównane, basy delikatnie podbite, a czystość dźwięku i jego dynamika prezentują się bardzo dobrze.  

AMOLED i wszystko jasne

Samsung Galaxy S10 to smartfon posiadający 6,1-calowy wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED. Jak każdy ekran tego typu prezentuje się świetnie. Oczywiście charakteryzuje się on wysokim poziomem podświetlenia, świetną jakością kolorów, niesamowitą szczegółowością oraz jakością. Ciemne kolory wyświetlane na nim wyglądają naturalniej, zdecydowanie lepiej niż w przypadku smartfonów konkurencji.

Wyświetlacz w Galaxy S10 daje użytkownikowi wyboru nasycenia barw – dostępne są dwie opcje: naturalny i żywy. Pierwszy z nich wykorzystają osoby, które lubią stonowane kolory, drugi zaś jest dla osób, dla których kolory na ekranach smartfonów mają być nasycone. Oczywiście znajdziemy tutaj też standard HDR10+, który pozwala na pełne wykorzystanie możliwości wyświetlacza w Samsung Galaxy S10. Najlepsze efekty widoczne są podczas oglądania filmów wspierających ten format. 

Oczywiście nie możemy obojętnie przejść obok “dziury” umieszczonej w prawym rogu wyświetlacza – mowa tutaj oczywiście o przedniej kamerce. Mogłoby się wydawać, że jest do element, na który będziemy zwracać uwagę podczas korzystania z Galaxy S10. W moim przypadku było zupełnie odwrotnie. Do czarnej kropki w ekranie przyzwyczaiłem się po kilku minutach spędzonych ze smartfonem. Po prostu nie rzuca się ona w oczy. Staje się ona zupełnie niewidoczna kiedy dobierzemy odpowiednią tapetę. W sieci znajdziemy pełno propozycji, które wykorzystują właśnie ten element wyświetlacza w różny sposób. 

Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10 posiada ekran AMOLED. Rzecz jasna, jakość obrazu jest wręcz wyśmienita.
MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Jak dobrać męską kurtkę do okazji? Kurtki skórzane, pikowane, sportowe – jakie jeszcze?