124
Views

Już od wielu lat obserwujemy tendencje osłabiania się w letnim okienku transferowym przez polskie kluby. Lech ten sezon może spisać na straty prezes Karol Klimczak już dawno informował, że jeśli zespół nie awansuje do europejskich pucharów czeka go rewolucja kadrowa.

Już teraz wiadomo, że w składzie nie uda się zatrzymać  Gergo Lovrencsica, który nie chce przedłużać kontraktu. Już w czerwcu skrzydłowy przeniesie się do mistrza Węgier Ferencvarosu Budapeszt.  Lech zaproponował nową umowę, jednak z 20% niższymi zarobkami, Gergo nie był zainteresowany i nie zobaczymy go już w poznańskiej drużynie.

Od kilku dni na stole leży umowa dla Marcina Kamińskiego, jednak obrońca chciałby spróbować swoich sił za granicą.  Podobno zainteresowane są nim kluby z Grecji oraz Turcji.  Chęć odejścia wyraził, również Krzysztof Kotorowski, jednak popularny  „kotor” już wiele razy wspominał, że chce odejść z drużyny a i tak w niej zostawał.

Sprowadzony niedawno Hiszpan Sisi nie sprawdził się w zespole i najprawdopodobniej on, również pożegna się z Lechem.  Vladimir Volkov gra przyzwoicie jednak w jego przypadku problemem jest cena, wykupienie go z KV Mechelen wydaje się być niemożliwe.

Klub może wiele zarobić na utalentowanej młodzieży, Karol Linetty oraz Dawid Kownacki mogą przynieść spory zysk w nadchodzącym okienku transferowym.  Kluby zainteresowane są obrońcą  Tamasem Kadarem, który wystąpi z reprezentacją Węgier na Euro.  Jeśli pojawi się oferta z mocnego klubu, Lech będzie musiał się liczyć ze stratą tego obrońcy.

Lista potencjalnych strat jest bardzo długa, klub już rozgląda się za potencjalnymi zastępstwami.  Najgorszy scenariusz dla Lecha to strata aż 9 piłkarzy w okresie letniego okienka transferowego. Czy uda się załatać „dziury” wartościowymi zawodnikami? O tym przekonamy się niebawem.

 

Tagi:
· · · · ·
Kategoria artykułu
Sport
Wpis partnerski

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.