Już dziś o 19:00 rozpocznie się spotkanie SK Rapid Wiedeń vs Lechia Gdańsk w ramach eliminacji Ligi Konferencji Europy. Będzie to trudny mecz dla trójmiejskiej drużyny.

Nie ma żartów. Lechia Gdańsk ma najtrudniejsze zadanie pośród polskich drużyn, które rozgrywają dziś mecze w ramach eliminacji Ligi Konferencji Europy. Trafili bowiem na silnego przeciwnika. Mało tego, pierwszy mecz drugiej rundy eliminacji rozegrany zostanie na wyjeździe, co również może utrudnić zadanie. Tak czy inaczej, wierzę mocno w polski klub, który w pierwszej rundzie pokonał w dwumeczu 6:2 Akademija Pandew, chociaż w PKO Ekstraklasie się nie popisał przegrywając 3:0 z Wisłą Płock.

SK Rapid Wiedeń vs Lechia Gdańsk. Liga Konferencji Europy
SK Rapid Wiedeń vs Lechia Gdańsk Liga Konferencji Europy.

SK Rapid Wiedeń vs Lechia Gdańsk – Liga Konferencji Europy 2022/23

W pierwszej rundzie było łatwo. Szybka i pewna eliminacja macedońskiego zespołu poniosła morale, które chyba trochę opadły po ligowym spotkaniu. Tak czy inaczej, Lechia Gdańsk na pewno zrobi wszystko, by zaskoczyć swoich kibiców podczas wyjazdowego spotkania. Taką przynajmniej mam nadzieję, chociaż może za bardzo optymistycznie podchodzę do tematu. Dlaczego? To właśnie Rapid Wiedeń jest typowany jako drużyna, która awansuje do fazy grupowej Ligi Konferencji. Miejmy nadzieję, że jednak Lechia pokaże na co ją stać i zrewanżuje się za słaby ligowy mecz.

Rapid Wiedeń vs Lechia Gdańsk – gdzie oglądać?

W dniu dzisiejszym zobaczymy w telewizji publicznej aż trzy spotkania rozgrywane w ramach drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Niestety, pośród nich zabraknie Lechii Gdańsk. Jeśli macie ochotę zobaczyć ten mecz, musicie być posiadaczami abonamentu platformy Viaplay, bo to właśnie tam będzie transmitowane spotkanie. Start meczu o godzinie 19:00.

Źródło zdjęć: profil Lechii Gdańsk na Twitterze. Sprawdź również inne nasze publikacje z kategorii sport. Zachęcam również do obejrzenia przedmeczowej konferencji prasowej.