podróże

Skok adrenaliny gwarantowany

Szczęki nie tylko na ekranie: Fidżi

Myśląc o Fidżi, większość z nas ma przed oczami rajską scenerię: lazurowe, kryształowo czyste wody Pacyfiku, biały piasek i tropikalną roślinność. Jednak właśnie tutaj można poczuć się jak bohater kultowych „Szczęk” Spielberga. W tych – z pozoru niewinnych – falach  roi się bowiem od wielu gatunków rekinów, dla których okolice Fidżi to jedno z ostatnich bezpiecznych miejsc na świecie. Żeby poczuć majestat tych morskich zwierząt warto wybrać jedną z kilku dostępnych opcji nurkowania w ich towarzystwie. Wystarczy wybrać tę bez klatki ochronnej i przyspieszone bicie serca murowane. Choć wiele z obecnych tu gatunków należy do bezpiecznych dla ludzi, to już rekiny tygrysie czy żarłacze okryte są gorszą sławą. Ktoś chętny?

Ukoić nerwy najlepiej będzie w jednym z luksusowych hoteli na miejscu takich jak 5-gwiazdkowy Intercontinental Fiji Golf Resort & Spa.

Na krawędzi: Boliwia

A gdyby tak niebezpieczeństwu spojrzeć prosto w oczy? Jest to możliwe na sławnej trasie rowerowej w Boliwii. I nie, nie jest to widokowa ścieżka pośród pięknej roślinności i słonecznych dolin, a dosłownie „Droga Śmierci”. Wijąca się przez ok. 80 kilometrów trasa łączy La Paz z Coroico i prowadzi przez stromizny Andów. Wyprawa będzie świetną przygodą dla osób szukających nowych wrażeń kolarskich – każdy zakręt wystawia śmiałków na nowe niebezpieczeństwa: ok. 3-metrowa szerokość drogi, przepaść z jednej, a skalna ściana z drugiej strony to tylko kilka z nich. Planując taką atrakcję należy skrupulatnie sprawdzić organizatorów wyprawy, czyli miejscowe biura podróży, od których przygotowania i znajomości trasy będzie zależeć nasze bezpieczeństwo.

Już dzisiaj zacznij planować podróż w głąb nieznanej Boliwii i na KAYAK znajdź atrakcyjne loty.

Skocz niczym 007: Szwajcaria

Każdy pamięta kultową już scenę otwierającą GoldenEye z Piercem Brosnanem i imponujący skok agenta 007 z 220-metrowej tamy, która wprost przytłacza swoim ogromem. Sekwencja została nakręcona w Szwajcarii na tamie znajdującej się na rzece Verzasca, która momentalnie zyskała popularność wśród osób poszukujących wrażeń, stając się najbardziej rozpoznawalnym miejscem skoków na bungee. Jeżeli pragniesz pójść jeszcze krok dalej, wybierz jedną z dostępnym wariacji bungee: skok nocą, tyłem czy w tandemie.

Doskonałym miejscem wypadowym będzie urokliwa miejscowość Locarno znajdująca się nad Lago Maggiore. Już dziś zarezerwuj nocleg w jednym z polecanych hoteli, takich jak 4-gwiazdkowy Hotel Belvedere Locarno.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Mini John Cooper Works – brytyjski łobuz