Sky Bridge w Czechach czyli 95 m nad doliną. Odważysz się?

Lubię podróże, ale są miejsca na świecie, których nie odwiedzę za żadne skarby. Mam nową taką lokalizację na mapie. To Sky Bridge w Czechach, czyli most o długości 721 metrów, który „wisi” na wysokości 95 metrów.

Nie ukrywam, patrząc na filmy i zdjęcia z tej lokalizacji, mój mózg sam mi podpowiada, że nie ma szans bym z moim lękiem wysokości przeszedł 721 metrów mostu Sky Bridge bez… pampersa. Tak czy inaczej, myślę, że to bardzo ciekawe miejsce dla kogoś, kto nie ma takich problemów jak ja. Tym bardziej, że tak naprawdę most znajduje się praktycznie tuż przy granicy. Konkretnie chodzi o Dolinę Młyniską, która znajduje się niedaleko miejscowości Dolni Moravy.

Sky Bridge w Czechach czyli 95 m nad doliną.
Sky Bridge w Czechach czyli 95 m nad doliną.

Sky Bridge w Czechach czyli 95 m nad doliną

Bez dwóch zdań, obiekt w Czechach robi wrażenie. Najciekawsze jest to, że kładka ma tylko 1,2 metra szerokości, co również wpływa na odczucia. Czesi budowali ją dwa lata, a cały a ścieżka edukacyjna ma dwa kilometry! Inne liczby również robią wrażenie. W najwyższym punkcie mamy 95 metrów do ziemi, a sama kładka zamontowana jest na wysokości od 1110 do 1116 metrów nad poziomem morza. Autorzy projektu zastosowali sześć głównych lin nośnych oraz sześćdziesiąt lin wiatrowych o różnych średnicach.

Samo przejście jest oczywiście ogromną dawką adrenaliny, ale przy okazji możemy zyskać trochę wiedzy. Mowa o trasie edukacyjnej „Most Czasu”, która prezentuje turystom historię regionu. Warto zabrać ze sobą smartfon, gdyż wspomniana ścieżka to miejsce przygotowane w formie gry dla dzieci i dorosłych.

Sky Bridge w Czechach czyli 95 m nad doliną.
Sky Bridge w Czechach czyli 95 m nad doliną. Odważysz się?

Sky Bridge w Czechach – cennik i godziny otwarcia

Jak informują na swojej stronie internetowej, z której pochodzą przy okazji fotki, miejsce to jest dostępne od 10:00 do 17:00 do końca czerwca. W okresie wakacyjnym, a więc w lipcu i sierpniu, będzie można odwiedzić Sky Bridge w godzinach 9:30 – 18:00.

Jeśli macie chęć wejść na sam most, warto skorzystać ze wspomnianej strony, bowiem bilety są tańsze online. Wejściówka na Sky Bridge bez przejazdu kolejką kosztuje 350 CZK czyli około 66 złotych dla osoby dorosłej lub 245 CZK (około 45 zł) dla dziecka do 14,9 (?) lat. Wybierając opcję pakietu z wejściem na ścieżkę Sky Walk, wstęp na most oraz przejazd kolejką góra i dół musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 1105 CZK czyli około 110 zł za osobę dorosłą lub 765 CZK (145 zł) za dziecko do 14,9 lat. Oczywiście, dokładny cennik znajdziecie na stronie, którą podałem.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii podróże.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

UOKiK wygrywa w sądzie z właścicielem sieci Biedronka

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK odnośnie kary 115 milionów złotych...

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj