Styl Apple jest zaskakujący i innowacyjny, dlatego nie sposób się z nim spierać. Każdy kolejny, nawet najdrobniejszy model wychodzący z „fabryki” jest skrupulatnie opracowany oraz posiada liczne funkcje, o których nawet nie mamy pojęcia – no może po wnikliwym przeczytaniu instrukcji, ale któż to robi?

Podobnie jest w przypadku słuchawek, które oferują użytkownikom znacznie więcej niż tradycyjne modele. Oto kilka ciekawych funkcji jakie posiadają EarPods Apple, które można nazwać wręcz intuicyjnym pilotem, który ukrywa się pod niepozornym zestawem białych słuchawek:

Play / Pause dla Twoich piosenek

Wystarczy kliknąć środkowy przycisk, aby rozpocząć odtwarzanie utworu lub przerwać  je gdy potrzebujesz. Poza kawałkami muzycznymi funkcja ta działa również w przypadku filmików i podcastów. Ma zastosowanie również w przypadku odtwarzania muzyki w Spotify czy iTunes.

apple1

Przechodzenie do kolejnego utworu

Dwukrotne kliknięcie środkowego przycisku pozwala przejść do kolejnego pliku muzycznego itp. Jeżeli np. podczas joggingu chcesz dodać sobie powera i wyszukać ulubiony dynamiczny utwór, wystarczy szybkie podwójne kliknięcie i ruszasz z kopyta!

Powtarzanie utworu

Jeżeli jesteś zakochany w jakimś kawałku tak, że mógłbyś go słuchać non stop, wystarczy szybko kliknąć trzy razy i cel osiągnięty!

apple2

Przewijanie do przodu

Jeżeli słuchasz kawałka muzyki lub przeglądasz filmiki, a chcesz przesunąć je kawałek, wystarczy że klikniesz dwa razy środkowy przycisk, przytrzymują go przy drugim naciśnięciu. Prosto i bez trudu odszukasz „ten” moment.

Cofanie do tyłu

Jeżeli dany moment utworu czy filmiku cieszy Cię lub ciekawi, możesz go z łatwością przewinąć do tyłu klikając trzy razy, za ostatnim przytrzymując – cofniesz się dokładnie tam gdzie tego chcesz!

apple3

Zrób zdjęcie

Jeżeli chcesz na szybko wykonać zdjęcie, zwłaszcza gdy przyłapiesz kumpla na gorącym uczynku, nie ma nic prostszego, wystarczy kliknąć przycisk głośnika, który wykona zdjęcie, o ile masz włączoną funkcję aparatu.

 

Wykorzystaj je jako mikrofon

Da wielu z nas jest to dosyć zaskakująca funkcja, jednak można wykorzystać z powodzeniem słuchawki jako mikrofon. Jeżeli spędzasz dużo czasu biegając w hałaśliwych miejscach, funkcja ta może być doskonałą opcją aby porozmawiać!

apple4

Pozwala odebrać telefon

Gdy podczas słuchania muzyku, dzwoni telefon, wystarczy, że klikniesz środkowy przycisk i możesz swobodnie odebrać telefon. Jeżeli chcesz się rozłączyć, wciśnij go ponownie. Podobnie działa to w sytuacji gdy chcesz zawiesić połączenie aby odebrać kolejne przychodzące – wystarczy nieco dłużej przytrzymać.

Możesz przełączyć połączenie do poczty głosowej

Podczas odbierania połączenia przychodzącego przytrzymaj środkowy przycisk, a telefon nie będzie Cię już prześladował. Jeżeli chcesz spokoju lub zwyczajnie nie masz ochoty z kimś rozmawiać, to najlepsze rozwiązanie.

Możesz połączyć się z systemem Siri

Jeżeli nie rozmawiasz aktualnie z kimś przez telefon, wystarczy, że przytrzymasz dłużej środkowy przycisk w dół, aż Twoje słuchawki połączą Cię z systemem. Możesz wówczas swobodnie z niego korzystać.

Słuchawki Apple działają podobnie  w połączeniu z każdym produktem

Skróty sygnałowe wykonywane w zasadzie jednym guzikiem, pozwalają obsłużyć także Mac czy iPad. Niesamowite jest to jak wiele można robić przy pomocy kciuka!