W sieci pojawiły się informacje, które sugerują, że smartwatch Google zbliża się do nas wielkimi krokami. Jego premiera miałaby nastąpić w nadchodzącym roku. Czy będzie to realne zagrożenie dla Apple Watch?

Firma z Mountain View w końcu zaprezentuje inteligentny zegarek?

Wieści o tym, że Google tworzy swój smartwatch, pojawiają się już od kilku lat. Do tej pory żadne z tych informacji nie miały odzwierciedlenia w rzeczywistości. Być może wkrótce się to zmieni, ponieważ źródło będące blisko firmy z Mountain View sugeruje, że smartwatch Google pojawi się już w przyszłym roku. Nowy inteligentny zegarek nie będzie jednak nazywał się Pixel Watch.

Przeczytaj także: W biurach Google roboty wykonują codzienne czynności

Rzekomą nazwą dla pierwszego w historii firmy smartwatcha ma być Rohan. Smartwatch Google Rohan miałby być realnym zagrożeniem dla Apple Watch, które całkowicie zdominowało rynek inteligentnych zegarków. Urządzenie miałoby być pokazem umiejętności i wykorzystaniem wszystkiego, co oferuje system WearOS 3.

Smartwatch Google Rohan zagrozi Apple Watch?

Smatwatch Google Rohan miałby być urządzeniem, który podobnie, jak Apple Watch korzystałby ze specjalnie zaprojektowanych pasków z nowatorskim złączem. Jak możemy przeczytać w serwisie The Verge, zegarek miałby kosztować więcej niż Fitbit i być największą konkurencją dla zegarka Apple. Największym jego atutem miałoby być oprogramowanie.

Google już kilka lat temu przymierzało się do wprowadzenia swojego smartwatcha, jednak ostatecznie zdecydowało się na udostępnienie swojego systemu takim markom jak m.in. LG. Możliwe, że teraz przyszedł jednak czas na wprowadzenie na rynek swojego zegarka, zwłaszcza że amerykański gigant nabył w ostatnim czasie Fitbit.

Źródło: The Verge