W biurach Google roboty wykonują codzienne czynności

Gdyby zastanowić się, gdzie roboty odgrywają ważną rolę w życiu firmy, to prawdopodobnie pierwszą myślą byłoby właśnie Google. Alphabet, właściciel przedsiębiorstwa wprowadził do biur roboty, które wykonują codzienne czynności. Czy tak wygląda niedaleka przyszłość?

Alphabet stawia na przyszłość

Pomimo postępu technologicznego funkcjonalne roboty wykonujące codzienne czynności jak sprzątanie, czy gotowanie w dalszym ciągu wydają się oddaloną przyszłością. Tak możemy powiedzieć my, zwykli obywatele, którzy nie pracują w placówkach gigantów technologicznych. W biurach Google przyszłość nadejdzie zdecydowanie szybciej. Ba, ona już tutaj jest.

Alphabet, przedsiębiorstwo, do którego należy m.in. Google, planuje wprowadzić do placówek giganta z Mountain View roboty. Te zaawansowane technologicznie urządzenia mają odpowiadać za codzienne czynności, takie jak sprzątanie, czyszczenie stołów na firmowej stołówce, czy ustawianie krzeseł na salach konferencyjnej.

Reklama

Za projekt odpowiedzialny jest dział Google X

Dział X Google to specjalna grupa pracowników, która powołana została kilka lat temu. Zadaniem tego zespołu jest tworzenie i projektowanie ciekawych projektów, które często są bardzo futurystycznymi rozwiązaniami. Przykładem tego są oczywiście roboty, które wkrótce będą stałymi pracownikami placówek firm należących do Alphabet.

Przeczytaj także: Nowa funkcja w aplikacji Mapy Google pozwoli uniknąć… ludzi!

Oczywiście roboty najpierw muszą przejść obowiązkowe szkolenie w zakresie swoich obowiązków. W pierwszych momentach działania robotów szkolenie trwało prawie 4 miesiące. Teraz czas ten udało się skrócić do jednej doby! Roboty w Google uczą się swoich zadań z 90% dokładnością! Pierwsze urządzenia pojawią się w siedzibie głównej Alphabet w Mountain View.

Czy właśnie tak wygląda przyszłość? Chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Oby tylko nie powtórzył się scenariusz z filmu „Ja, robot”!

Źródło: PCMag

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama