Sony przedstawia najmniejsze laserowe projektory 3LCD na świecie. Oto modele VPL-PHZ61 i VPL-PHZ51!

Firma Sony przedstawiła najmniejsze laserowe projektory 3LCD na świecie. Mowa tutaj o modelach VPL-PHZ61 i VPL-PHZ51, które oferują bogactwo kolorów i optymalną jakość obrazu w nawet jasno oświetlonych salach!

Najmniejsze laserowy projektory 3LCD od Sony

Japoński gigant posiada w swoim portfolio kilka ciekawych propozycji, jeśli chodzi o projektory. Teraz jednak firma zaprezentowała coś wyjątkowego. Sony VPL-PHZ61 i VPL-PHZ51 to najmniejsze laserowe projektory 3LCD WUXGA na świecie. Modele te łączą w sobie cechy użytkowe z dużą jasnością i komfortem montażu.

Najmniejsze laserowe projektory 3LCD VPL-PHZ61 i VPL-PHZ51 świetnie sprawdzą się w zastosowaniach biurowych, edukacyjnych, w muzeach czy centrach rozrywki. Nie tylko oferują bardzo dobrą specyfikację, ale również kompaktowe rozmiary i łatwość montażu sufitowego.

Reklama

Sony przedstawia najmniejsze laserowe projektory 3LCD na świecie. Oto modele VPL-PHZ61 i VPL-PHZ51!
Fot. Sony

Przeczytaj także: NAVITEL E777 TRUCK – nawigacja dedykowana dla samochodów ciężarowych

VPL-PHZ61 i VPL-PHZ51 to najmniejsze laserowe projektory 3LCD na świecie, które zostały stworzone z myślą o komforcie użytkowania. Oba modele cechują się kompaktowymi wymiarami i łatwością montażu. Producent zadbał również o ergonomię. Oba modele oferują przesunięcie obiektywu w pionie rzędu +55%. Projektory mogą pochwalić się jasnością na wysokim poziomie – w przypadku VPL-PHZ61 jest to 6400 lumenów (7000 lumenów na środku), zaś jeśli chodzi o model VPL-PHZ51, jest to 5300 lumenów (5800 lumenów na środku).

Czym cechują się modele VPL-PHZ61 i VPL-PHZ51?

Technologia Reality Creation opracowana przez Sony odpowiada za przetwarzanie, mapowanie i analizę sygnału w czasie rzeczywistym, dzięki czemu projektory generują ostry i wyraźny obraz. Zarówno model VPL-PHZ61, jak i VPL-PHZ51 obsługują sygnały wejściowe 4K 60p, co gwarantuje zgodność ze źródłami obrazu 4K. Najmniejsze laserowy projektowe 3LCD na świecie od Sony oferują jeszcze lepszą jakość obrazu właśnie dzięki technologii Reality Creation. Projektory nie wymagają również skalera, podczas stosowania z innymi urządzeniami 4K. Co więcej, obsługują funkcję Deep Colour złącza HDMI oraz standard HDCP 2.3. Funkcja Reality Text poprawia czytelność liter i precyzję linii podczas prezentacji, w których znajduje się duża ilość tekstu.

Dzięki nowoczesnym technologiom, parametry urządzenia optymalizowane są odpowiednio do środowiska pracy. Funkcja Bright View dba o utrzymanie kontrastu i intensywności barw w jasnych pomieszczeniach, natomiast nowa funkcja Ambience mierzy jasność w pomieszczeniu i odpowiednio dopasowuje ustawienia funkcji Bright View, wzmocnienia kolorów i funkcji Reality Creation. Sony wykorzystało w swoich nowych projektorach nowy materiał filtra, który eliminuje potrzebę czyszczenia przy użytkowaniu w salach konferencyjnych i klasach.

Najmniejsze laserowe projektory 3LCD od Sony, czyli modele VPL-PHZ61 i VPL-PHZ51 posiadają także inne, kluczowe cechy:

  • Auto Light Output, czyli czujnik oświetlenia otoczenia pozwala w nocy na automatyczne sterowanie jasnością projektora, co przekłada się na zmniejszenie poboru energii;
  • Auto Power On, czyli funkcja, która włącza projektor po wykryciu sygnału wideo, natomiast funkcja Auto Input Select samodzielnie wybiera źródło po wykryciu sygnału wideo;
  • Funkcja klonowania danych pozwala użytkownikowi na kopiowanie ustawień z jednego projektora na kolejne, wszystko dzięki pamięci USB;
  • Konserwacja dzięki nowej konstrukcji jest zdecydowanie łatwiejsza. Filtr wyjmowany jest w prostszy sposób, a nowy czujnik pozwala na informowanie użytkownika o konieczności czyszczenia filtra.

Projektory VPL-PHZ61 i VPL-PHZ51 trafią do sprzedaży na początku 2023 roku. Więcej informacji na ich temat znajdziecie pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama