Steam zmierza na laptopy z systemem Chrome OS! 

Steam to największa platforma z grami komputerowymi dostępna na rynku. W jej bibliotece znajdziemy miliony gier, jednak serwis nie jest dostępny na wszystkie systemy. Jednym z nich jest Chrome OS. Valve zapowiedziało, że platforma wkrótce trafi na laptopy oparte na tym systemie operacyjnym.

Steam trafi na Chrome OS?

Platforma Steam pozwala na zakup gier na komputery PC. W ostatnim czasie Valve nawiązało współpracę z Sony, w efekcie czego pecetowcy mogą grać w tytuły, które jak dotąd dostępne były jedynie na konsolach PlayStation. Pierwszym dużym hitem okazał się God of War z 2018 roku. Na komputery PC trafiły również takie gry jak Horizon Zero Dawn czy seria Uncharted. 

Przeczytaj także: Google Chrome najpopularniejszą przeglądarką na świecie! Deklasacja!

Reklama

Nie wszyscy użytkownicy laptopów mogą jednak korzystać z dóbr, jakie niesie za sobą platforma Steam. Platforma ta nie jest dostępna m.in. na laptopy z systemem Chrome OS. Wiele wskazuje na to, że wkrótce się to zmieni. W sieci pojawiła się lista urządzeń z tym systemem, które mają obsługiwać aplikację Valve. 

chrome os
Steam zmierza na laptopy z systemem Chrome OS! 

Lista kompatybilnych z aplikacją urządzeń z tym systemem znalazła się w sieci

O tym, że Steam może trafić do Chrome OS, mówiło się już na początku 2020 roku. Słowa te wypłynęły z ust samego szefa dywizji Google w sprawach rozwoju tego systemu operacyjnego. Wiele na to wskazuje, że po dwóch latach posiadacze laptopów z tym OS w końcu doczekają się aplikacji. W sieci znalazła się lista urządzeń, które będą kompatybilne z aplikacją Steam. Oto one:

  • Zagadkowy Chromebook marki Lenovo
  • Acer Chromebook 514 (CB514-1H) 
  • Acer Chromebook 515 
  • Acer Chromebook Spin 713 (CP713-3W) 
  • ASUS Chromebook Flip CX5 (CX5500) 
  • ASUS Chromebook CX9 (CX9400) 
  • HP Pro C640 G2 Chromebook 

Lista nie jest długa, jednak możliwe, że wkrótce pojawią się kolejne modele, na które trafi platforma z grami. Warto jednak zaznaczyć, że wyżej wymienione urządzenia cechują się bardzo wydajną specyfikacją, która spełnia wymagania Steam. Na pokładzie wszystkich tych modeli znajduje się co najmniej 7 GB pamięci RAM oraz procesor Intel Core 11. generacji. 

Źródło: AndroidCentral

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama