Ta funkcja Messengera była dla wielu kluczowa. Teraz znika!
153
Views

Funkcja Messengera, jaką było wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS była dla wielu użytkowników kluczowa. Niestety, jak się okazuje, Meta wycofuje to rozwiązanie ze swojego popularnego komunikatora.

Kluczowa funkcja Messengera znika z aplikacji

Meta poinformowała, że funkcja Messengera, jaką było odbieranie i wysyłanie wiadomości SMS, wkrótce zniknie z popularnego komunikatora. Komunikat, który informuje o tej zmianie, pojawił się w centrum pomocy aplikacji.

Przeczytaj także: Wygląd iPhone 15 Pro na zdjęciach! Grubszy i z USB typu C!

Ta funkcja Messengera była dla wielu kluczowa. Teraz znika!
Ta funkcja była dla wielu kluczowa użytkowników Messengera. Teraz znika! Źródło: mat. wł./Messenger

Użytkownicy dowiedzieli się, że możliwość pisania i odbierania SMS zostanie wyłączona 28 września 2023 roku. Wtedy w obieg ma wejść najnowsza aktualizacja aplikacji. Osoby, które wybrały Messengera jako domyślną aplikację do SMS, będą musieli poszukać alternatywy. Co ciekawe, ta kluczowa dla wielu funkcja zniknie jedynie z urządzeń zasilanych systemem Android, więc w dalszym ciągu będzie dostępna na smartfonach Apple.

Meta nie tłumaczy powodów. To wina Google?

Meta dodała, że historia wiadomości SMS dalej będzie dostępna, a Messenger udostępni ją nowej aplikacji. Jeśli użytkownik nie wybierze nowego programu, to wiadomości SMS będą trafiać do domyślnej aplikacji służącej do odbierania i pisania tego typu wiadomości.

Ta funkcja Messengera była dla wielu kluczowa. Teraz znika!
Ta funkcja była dla wielu kluczowa. Teraz znika z Messengera! Fot. Pexels

Gigant nie podał powodów, dlaczego ta funkcja Messengera zniknie z urządzeń z Androidem. Czyżby Google maczało w tym palce? Przecież funkcja Messengera zniknie jedynie z urządzeń pracujących właśnie na ich systemie.

Źródło: opr. wł./Meta

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne · Internet
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.