teczki
teczki

Teczki w sklepie Puccini.pl

Teczki na dokumenty

Aktówki na początku swojego powstania służyły do przechowywania ważnych dokumentów i były często atrybutem dyplomatów, polityków, biznesmenów. Były skonstruowane tak, by pomieścić plik papierów oraz niezbędne przybory do pisania, nie posiadały żadnych pasków i dodatków, dlatego też trzeba było cały czas trzymać je w dłoni. Były również bardzo skąpo zdobione. Teraźniejsze modele aktówek nadal są niezwykle proste i zachowują swoją pierwotną formę. Te dostępne w sklepie puccini.pl dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu mogą sprawdzić się zarówno przy piastowaniu bardzo poważnych stanowisk, jak również jako dodatek do nowoczesnych stylizacji.

 

Teczki klasyczne

W porównaniu do swoich poprzedniczek są o wiele większe, a także posiadają rączkę i pasek, który umożliwia przerzucenie torby przez ramię. Klasyczne modele teczek mają również dwie lub więcej kieszeni naszytych z przodu. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, gdyż można w nich trzymać wszystkie przedmioty, do których chce się mieć nieutrudniony dostęp. Decydując się na tradycyjną teczkę warto zwrócić uwagę na to, by była ona zapinana na zatrzaski – dodają one uroku i najbardziej oddają wygląd pierwowzorów. Nie należy jednak zapominać o tym, że teczka musi być funkcjonalna, a te nowoczesne, choć wyglądem przypominają pierwsze modele, posiadają przegrody na smartfony czy tablety.

 

Teczki na laptopa

Te teczki są najbardziej przystosowane do nowoczesnych sprzętów elektronicznych. Mogą do złudzenia przypominać klasyczne warianty, jednak przy ich produkcji zwraca się większą uwagę na odpowiednie ułożenie ciężaru oraz stworzenie pasów, które będą najwygodniejsze przy przenoszeniu. Często posiadają one dodatkowe warstwy materiału w miejscu zetknięcia z ramieniem, dzięki czemu nawet długa wędrówka z taką teczką nie jest problemem.

 

Teczki skórzane

Klasyczne modele teczek oraz aktówek przeważnie wykonane są ze skóry. Ma to związek z zachowaniem spójności między elegancją, wytrzymałością i użytecznością. Skórzane teczki wybijają się na tle innych swoim wyglądem i są inwestycją na długie lata. Odpowiednie konsekrowanie takich wyrobów pozwala bowiem na to, by wyglądały one świetnie nawet przez kilka pokoleń.

 

Teczki materiałowe

Grube materiały służą najczęściej do produkcji teczek na laptopy. Dzieje się tak dlatego, by zmniejszyć wagę samej torby, a dodatkowo tworzywa inne niż skóra są bardziej elastyczne, dzięki czemu mieszczą więcej przedmiotów o niestandardowych kształtach. Nie unika się jednak skórzanych elementów ozdobnych, więc całość prezentuje się bardzo szykownie.

 

Zobacz ofertę teczek materiałowych na laptopa w sklepie Puccini >>

Bogaty wybór teczek znajdziesz w sklepie Puccini: https://puccini.pl/teczki/

 

Artykuł zewnętrzny

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Nowa Honda HR-V 2021
Nowa Honda HR-V 2021 jest ładna, ale jakoś dziwnie znajoma.