Ten malware na Androida kradnie dane bankowe! Uważaj!
130
Views

Kolejne złośliwe oprogramowanie pojawiło się na horyzoncie! Ten malware na Androida podszywa się pod popularną przeglądarkę Google Chrome, a po zainstalowaniu kradnie dane bankowe, co sprawia, że jest tak niebezpieczny!

Trojan podszywa się pod Google Chrom. Miejcie się na baczności

Jeśli posiadasz telefon pracujący na systemie Android, to musisz uważać, ponieważ pojawiło się nowe zagrożenie, które zagraża nie tylko twojej prywatności, ale także twoim finansom. Jak podaje holenderska firma ds. bezpieczeństwa, ThreatFabric, ogromnym zagrożeniem obecnie jest trojan o nazwie “Brokewell”.

Ten malware na Androida kradnie dane bankowe! Uważaj!
Malware podszywa się pod aktualizację przeglądarki Chrome.

Przeczytaj także: Zdjęcia Google ze zmianą. Pliki znikną i nic nie zrobisz

Ten malware na Androida podszywa się pod aktualizację przeglądarki Chrome. Użytkownik, który zdecyduje się na zainstalowanie “przeglądarki” tak naprawdę wpuszcza na swój telefon groźnego trojana przeistaczającego się w malware kradnącego dane, a to nie wszystko!

Ten malware na Androida kradnie dane bankowe! Uważaj!
Brokewell kradnie dane i daje zdalną kontrolę nad urządzeniem!

Ten malware na Androida kradnie dane i wiele więcej

Okazuje się, że trojan nie tylko zbiera osobiste dane użytkownika, który nieświadomie zainstalował to złośliwe oprogramowanie na swoim urządzeniu, ale również pozwala hakerowi na zdalne sterowanie urządzeniem z systemem Android. Może służyć również jako oprogramowanie do szpiegowania i czyhania na dane pozwalające na logowanie się do aplikacji bankowych.

Uważaj! Ten malware na Androida zbiera dane bankowe!
Po lewej prawdziwa strona Chrome. Po prawej fałszywa, za której pośrednictwem pobierany jest Brokewell.

Co gorsza, trojan ten jest w fazie rozwoju i codziennie zyskuje nowe umiejętności, dlatego jest tak niebezpieczny. To złośliwe oprogramowanie podszywa się pod aktualizację najpopularniejszej przeglądarki internetowej, Chrome. Malware wykorzystuje technikę “overlay” (z ang. nakrycia) – wykorzystuje fałszywy ekran aplikacji, która uruchomiliśmy, np. aplikacji bankowej i przechwytuje wszystkie wpisane przez nas dane oraz każdy ruch, który wykonaliśmy.

Gdy złośliwe oprogramowanie wykradnie dane uwierzytelniające użytkownika telefonu, hakerzy mogą zdalnie przejąć kontrolę nad telefonem.

Źródło: ThreatFabric (via PhoneArena)

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.