The Grand Tour
The Grand Tour

Gra o tron nie jest już najczęściej pobieranym nielegalnie serialem.

Po zakończeniu współpracy Clarksona z BBC powstał nowy serial

Top Gear nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Każdy, kto interesuje się motoryzacją wie, że ten prowadzony od końca 2002 roku program jest znany na całym świecie za sprawą prezenterów. Trzech dziennikarzy w świetny sposób przedstawiało informacje na temat świata motoryzacji. Niestety pewien konflikt sprawił, że BBC, wydawca Top Gear zrezygnował z dalszej współpracy z Jeremim Clarksonem. Dalsze emitowanie magazynu stanęło pod znakiem zapytania. Dodatkowym problemem wydawnictwa był fakt odejścia Jamesa Maya i Richarda Hammonda. Panowie szybko znaleźli alternatywnego wydawcę ich autorskiego magazynu o nazwie The Grand Tour na który czekało wiele osób na całym świecie. Amazon chyba nawet nie zdawał sobie sprawy jak wielką popularność osiągnie program.

Gra o Tron jest lubiana przez piratów, jednak nie tak bardzo jak The Grand Tour
Gra o Tron jest lubiana przez piratów, jednak nie tak bardzo jak The Grand Tour

Gra o Tron jest lubiana przez piratów. Większe zainteresowanie wzbudził jednak The Grand Tour

Gra o Tron, czyli amerykański serial fantastyczny, który został stworzony w oparciu o sagę George’a R.R. Martina osiąga wielkie sukcesy oglądalności. Niestety idzie za tym również wzmożona ilość nielegalnych pobrań tego serialu. Drugi odcinek czwartego sezonu został pobrany w sieci P2P w przeciągu 24h około 1,5 miliona razy! Co ciekawe, w przypadku piątego sezonu, cztery pierwsze odcinki wyciekły do sieci jeszcze przed premierą.

Jak donosi TechSpot serial Amazonu zyskał jeszcze większą popularność wśród piratów. Pierwszy epizod został pobrany 7,9 miliona razy. Drugi i trzeci zostały pobrane kolejno 6,4 mln i 4,6 mln razy. Rzecznik Amazonu powiedział w wywiadzie dla The Guardian, że The Grand Tour bije rekordy popularności na całym świecie. Stał się on też największym pokazem premierowym w historii firmy. Szczegółowe statystyki nie zostały jednak jeszcze przedstawione. Niestety popularność i zainteresowanie serialem niesie za sobą również szeroką skalę nielegalnego pobierania.

Amazon jednak chyba nie ma powodów do narzekania, ponieważ zarabia na programie około od 5,5 do 7 milionów dolarów na odcinku. Usługi płatnego strumieniowania cieszą się coraz większym powodzeniem, w zeszłym roku skorzystało z nich aż 19 milionów osób. Dlatego firma powinna mocno zastanowić się nad szerokim udostępnieniem magazynu motoryzacyjnego, ponieważ jak wiadomo stracili na pierwszym epizodzie aż 3,2 miliona funtów, a więc nie mało.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
NOWY JAGUAR F-TYPE SVR