W sieci pojawiły się informacje dotyczące serwisu TikTok. Według serwisu BuzzFeed News, który wszedł w posiadanie nagrań zarejestrowanych podczas 80 wewnętrznych spotkań pracowników platformy, chiński rząd ma dostęp do danych użytkowników tego medium społecznościowego.

Nagrania potwierdzają, że w Chinach “wiedzą wszystko”

BuzzFeed News wszedł w posiadanie nagrań z 80 wewnętrznych spotkań pracowników platformy TikTok, które zostały nagrane w okresie między wrześniem 2021 roku a styczniem 2022 roku. Z nagrań wynika, że do danych amerykańskich użytkowników serwisu wielokrotnie dostęp otrzymywali chińscy pracownicy firmy matki, czyli ByteDance. Czy kogoś to jeszcze szokuje?

Apple tiktok facebook
TikTok. Chiny mają mieć dostęp do danych użytkowników. Potwierdzają to nagrania!

TikTok jest najpopularniejszą platformą na świecie. Korzystają z niej miliardy użytkowników z całego globu, w tym ze Stanów Zjednoczonych. BuzzFeed News opublikował nagrania, które mają potwierdzać fakt, że pracownicy ByteDance mają dostęp do danych użytkowników serwisu. Podczas jednego ze spotkań miało paść stwierdzenie brzmiące “W Chinach wszystko widzą”.

TikTok zniknie z USA? Chiny mają dostęp do danych użytkowników z tego kraju

Stwierdzenie, które ma potwierdzać, że dane amerykańskich użytkowników serwisu TikTok padło podczas wrześniowego spotkania w 2021 roku. Podczas spotkania w tym samym miesiącu jeden z pracowników wymienił inżyniera ze stolicy Chin, jako osobę, która ma “dostęp do wszystkiego”. Serwis, który udostępnił nagrania, podkreśla, że dowody są sprzeczne z tym, co zeznawał w senacie dyrektor platformy. Nagrania ujawniają, że pracownicy z USA, którzy mieli nad wszystkim czuwać i oni mieli zajmować się danymi użytkowników z tego kraju, nie mają dostępu lub nie wiedzą, jak uzyskać te dane i muszą w tej kwestii konsultować się ze swoimi współpracownikami z Chin.

Przeczytaj także: iOS 16 pozwoli obejść uporczywą i irytującą CAPTCHĘ!

TikTok może być w niezłych tarapatach, a ucierpią na tym oczywiście użytkownicy. Już podczas kadencji Donalda Trumpa chińska platforma była pod czujną obserwacją rządu USA. Sugerowano, że platforma zniknie z tamtego rynku, co wywołało spore zamieszanie, zwłaszcza wśród osób, które zarabiają na tej platformie. Czy Joe Biden zrobi to, co planował zrobić Donald Trump i wpisze aplikację ByteDance na czarną listę?

Źródło: BuzzFeed News