iOS 16 pozwoli obejść uporczywą i irytującą CAPTCHĘ!

Użytkownicy iPhone’ów zacierają ręce w związku ze zbliżającą się premierą nowej wersji systemu operacyjnego iOS 16. Najnowsza wersja OS wprowadzi sporo nowości i przydatnych funkcji. Jedną z nich będzie możliwość obejścia CAPTCHY!

iOS 16 z bardzo przydatną funkcją dla użytkowników internetu

iOS 16 wniesie sporo zmian, jeśli chodzi o korzystanie z iPhone’ów. Użytkownicy nie tylko dostaną większą możliwość personalizacji swojego smartfona, ale też wiele przydatnych rozwiązań, które jeszcze bardziej zwiększą komfort korzystania z urządzeń amerykańskiego giganta technologicznego.

ios16
iOS 16 pozwoli obejść uporczywą i irytującą CAPTCHĘ!

Każdy z nas kojarzy rozwiązanie CAPTCHA. Jest to zabezpieczenie na wielu stronach, które ma potwierdzić, że nie jesteśmy potami. Jest to niezwykle irytujące, zwłaszcza wtedy, kiedy obrazki czy słowa, które pojawiają się w tym zabezpieczeniu, są bardzo trudne do odczytania. Okazuje się, że iOS 16 pozwoli je obejść.

Reklama

Urządzenie samo potwierdzi, że nie jesteśmy botami

Apple podjęło współpracę z dwoma głównymi sieciami dostarczania sieci, czyli Fastly i Cloduflare. Na mocy tej współpracy powstało oprogramowanie, które nazwane zostało Automatyczną weryfikacją. Trafi ona nie tylko na smartfony z oprogramowaniem iOS 16, ale także komputery Mac z macOS Ventura oraz iPady z iPadOS 16. System ten poinformuje niektóre strony, że nie jesteśmy botami, co pozwoli na uniknięcie konfrontacji z CAPTCHĄ.

Przeczytaj także: Cloudflare padło, a z nim LoL, Discord i wiele innych

Czy Apple jest na dobrej drodze pozbycia się tej irytującej weryfikacji, która prześladuje użytkowników internetu od wielu lat? Bardzo możliwe. Gigant z Cupertino jest pierwszą firmą, która wprowadzi takie rozwiązanie, jednak nie jedyną, która nad nim pracuje. Google również rozpoczęło tworzyć tego typu system już dwa lata temu, jednak jak widać, nie jest jeszcze gotowy do publikacji.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama