145
Views

Wydaje się, że popularność serwisu TikTok nie ma granic. Aplikacja na urządzenia mobilne stała się najczęściej pobieraną aplikacją i tym samym w kategorii mediów społecznościowych prześcignęła Facebook’a!

TikTok najczęściej pobieraną aplikacją

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że serwis TikTok zniknie z mapy mediów społecznościowych. Wszystko za sprawą konflikt na linii rząd USA – dostawcy aplikacji z Państwa Środka. Amerykanie oskarżyli wielu chińskich deweloperów o szpiegowanie swoich użytkowników i przekazywanie danych chińskiemu rządowi. Jedną z takich aplikacji był właśnie TikTok, jednak okazało się, że sumienie twórców jest czyste.

Przeczytaj także: WhatsApp niczym Snapchat. Znikające zdjęcia i filmy trafiają do aplikacji

Serwis z dnia na dzień zyskuje popularność i pokazują to najnowsze dane. Według nich TikTok stał się najczęściej pobieraną aplikacją serwisów społecznościowych na urządzenia mobilne. Tym samym wyprzedził Facebooka, który spadł na drugie miejsce. Ile więc razy pobrano aplikację popularnego serwisu, na którym umieszczane są krótkie filmiki?

Aplikacja z imponującą ilością pobrań

TikTok przekroczył właśnie 3 miliardy pobrań na całym świecie i stał się najczęściej pobieraną aplikacją do mediów społecznościowych. Wyprzedził tym samym Facebooka, który przez długi czas był liderem tej kategorii. Platforma Marka Zuckerberga nie ma się jednak o co martwić, ponieważ pozostałe 4 najlepsze miejsca zajmują aplikacje, które należą właśnie do Facebooka.

tiktok popularność

Ostatnie miejsce podium zajął komunikator WhatsApp. Na czwartym miejscu znalazł się Instagram, a pierwszą piątkę zamyka Messenger. W przypadku tej ostatniej apki można mówić o dużym spadku, ponieważ w 2019 roku zajmowała ona pierwsze miejsce! Duży wpływ na mniejszą popularność Messengera ma fakt, że Facebook mocno ingeruje w prywatność swoich użytkowników.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.