97
Views

Kto by pomyślał, że i w temat sanitarny wejdzie Bill i Mendy. A jednak, sprawa jest na tyle poważna, że za sprawą programu Reinvent the Toilet Challenge powstała toaleta przyszłości Samsunga i Gatesa. Ma ona między innymi palić nasze nieczystości.

Żeby nie było, temat ten nie jest nowy, ponieważ wspomniany Reinvent the Toilet Challenge powstał w 2011 roku. Chodziło o zaprojektowanie toalety, która będzie cechowała się przede wszystkim bezpiecznym, ale i efektywnym zarządzaniem ludzkimi nieczystościami. W sumie, brzmi sensownie, ponieważ według WHO 3,6 miliarda ludzi korzysta z bardzo prymitywnych rozwiązań. Niestety, z tego powodu każdego roku pół miliona dzieci poniżej 5 roku życia umiera z powodu chorób biegunkowych.

Toaleta przyszłości Samsunga i Gatesa spala nieczystości
Toaleta przyszłości Samsunga i Gatesa spala nieczystości

Toaleta przyszłości Samsunga i Gatesa spala nieczystości

W związku z tym fundacja Billa Gatesa finansuje projekty, które mają na celu zmienić ten produkt. Chodzi przede wszystkim o zbudowanie takiej toalety, która będzie usuwała szkodliwe patogeny z fekaliów, a także na odzyskanie energii i wody. Dodatkowo, ma również cechować się niskim zużyciem energii. Efektem prac jest toaleta przyszłości Samsunga, która w użytku domowym spala wspomniane patogeny z odchodów. Dzięki temu ścieki oraz ciała stałe mają być bezpieczne dla środowiska.

Mało tego, toaleta przyszłości Samsunga ma również przetwarzać wodę tak, by ta mogła być użyta ponownie. Krótko mówiąc, fekalia są suszone i spalane, a mocz oczyszczany. Co ciekawe, Samsung przekazuje swój projekt bezpłatnie, by ten trafił do jak największej liczby osób. Szczególnie chodzi o biedne regiony świata.

O nowym rozwiązaniu Samsunga możecie przeczytać klikając w ten link.

Toaleta przyszłości Samsunga i Gatesa spala nieczystości
Toaleta przyszłości Samsunga i Gatesa spala nieczystości
Kategoria artykułu
Smart home
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.