127
Views

We wtorek Apple zaprezentował nowe urządzenia w swojej ofercie. Wśród nich znalazł się między innymi nowy kolor iPhone 12, ale również i 24-calowy iMac z wyświetlaczem Retina. Komputer All-in-One będzie wyposażony w klawiaturę z Touch ID. Pojawiło się pytanie, czy będzie ona kompatybilna z innymi komputerami producenta?

Nowa klawiatura z Touch ID w zestawie z najmocniejszymi wariantami iMac’a

Premiera nowego iMaca z 24-calowym wyświetlaczem Retina nastąpiła podczas wtorkowej konferencji prasowej Apple. Podczas wydarzenia poznaliśmy również nową wersję kolorystyczną iPhone 12, który będzie teraz dostępny w fioletowym kolorze oraz doczekaliśmy się premiery AirTags. To małe urządzenie lokalizujące można podłączyć do każdego, nawet najmniejszego przedmiotu.

Bez wątpienia najgłośniejszą premierą wtorkowego wydarzenia były właśnie nowe 24-calowe komputery All-in-One z wyświetlaczem Retina 4K. Jednym z najciekawszych dodatków modelu jest zdecydowanie klawiatura, która zostanie dołączona do zestawu. Dlaczego jest tak ciekawa? Ponieważ najmocniejsze wersje komputera będą posiadały klawiaturę z Touch ID!

klawiatura z Touch ID
Nowe komputery iMac posiadają klawiaturę z sensorem Touch ID.

Czy nowa klawiatura będzie kompatybilna z innymi komputerami Apple?

Po premierze iMac z nową klawiaturą z sensorem Touch ID pojawiły się pytania czy nowe akcesorium będzie kompatybilne z innymi komputerami Apple. Oczywiście chodzi tutaj o funkcje czytnika linii papilarnych, która dla wielu może okazać się niezwykle przydatna. Wszystkie wątpliwości zostały rozwiane przez Rene Ritchie na Twitterze.

https://twitter.com/reneritchie/status/1384588508820647940?s=20

Bloger poinformował bowiem, że czytnik linii papilarnych będzie współpracował ze wszystkim komputerami Apple. Jest jednak duże “ale”, ponieważ muszą być to urządzenia pracujące na procesorze Apple M1. Tym samym użytkownicy iMaców, MacBooków Air czy Pro pracujące na procesorze Intel Core będą musieli obejść się smakiem.

Na chwilę obecną, klawiatura z czytnikiem linii papilarnych Touch ID jest dostępna jedynie jako wyposażenie nowego komputera iMac. Nie wykluczone jest to, że wkrótce pojawi się jako oddzielne akcesorium. Nowa funkcja na pewno przyda się użytkowników laptopów, którzy pracują na zewnętrznej klawiaturze. Znacząco większy to komfort użytkowania i pracy na komputerach Apple.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.