Tragedia na planie filmowym! Alec Baldwin postrzelił dwie osoby. Jedną śmiertelnie!

Rust to niezależny western, w którym jedną z głównych ról odgrywa Alec Baldwin. Na planie tego filmu doszło do ogromnej tragedii. Aktor wystrzelił broń będącą rekwizytem, w której znajdowały się ostre naboje. Jedna osoba nie żyje, druga została ciężko ranna.

Tragedia na planie filmu Rust

Nie tak prace na planie wyobrażały sobie osoby, które tego dnia poszły do pracy. Rust to western, w którym jedną z głównych ról odgrywa znany amerykański aktor, Alec Baldwin. Jak przystało na filmy tego typu, sporo scen rozgrywa się z użyciem rewolweru. Pistolet-rekiwzyt jest bezpiecznym urządzeniem i powinien być wypełniony gazem. Tak jednak nie było w tej sytuacji.

Alec Baldwin podczas kręcenia jednej ze scen wystrzelił pistolet-rekwizyt, który nabity był ostrymi nabojami. W efekcie tego tragicznego zajścia zginęła operatorka, Halyna Hutchins, a reżyser Joel Souza dostał mocnych obrażeń. Mężczyznę przewieziono do szpitala w Santa Fe.

Alec Baldwin postrzelił dwie osoby. Jak doszło do tragedii?

HalynaęHutchins, 42-letnią operatorkę pracującą na palnie filmu Rust, przewieziono do szpitala znajdującego się w Albuquerque w Nowym Meksyku. Niestety, obrażenia były tak poważne, że kobieta zmarła. Lekarze nie mieli szans na jej odratowanie. Obecnie zajmują się obrażeniami reżysera, Joela Souzy. Nie ma jednak żadnych wiadomości, jaki jest stan mężczyzny.

Przeczytaj także: Netflix stworzy grę opartą na Squid Game?

Biuro Szeryfa, które zajmuje się tą sprawą, potwierdziło, że to właśnie pistolet-rekwizyt był sprawcą tego tragicznego zajścia. Na tę chwilę sytuację uznano za nieszczęśliwy wypadek. Z tego powodu nikt nie został aresztowany, ani Alec Baldwin, czy inne osoby nie usłyszały zarzutów. Śledztwo w tej sprawie trwa. Największym pytaniem jest oczywiście to, w jaki sposób ostre naboje znalazły się w broni, która miała służyć jako rekwizyt filmowy.

Źródło: CBSNews

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Jeremy Sochan zadebiutował w NBA! Zobaczcie, jak sobie poradził!

Jeremy Sochan zadebiutował w lidze NBA! Polak rozegrał dziś...

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku. Studia...

Logitech G713 – klawiatura dla lubiących się wyróżniać

Logitech Aurora to nowa seria peryferii od szwedzkiego producenta...

GTA za darmo! Pobierz kultową, 2-gą odsłonę gry DMA Design

Wielka kradzież samochodów - kultowa seria, którą zna prawie...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj