Tragedia na planie filmowym! Alec Baldwin postrzelił dwie osoby. Jedną śmiertelnie!

Rust to niezależny western, w którym jedną z głównych ról odgrywa Alec Baldwin. Na planie tego filmu doszło do ogromnej tragedii. Aktor wystrzelił broń będącą rekwizytem, w której znajdowały się ostre naboje. Jedna osoba nie żyje, druga została ciężko ranna.

Tragedia na planie filmu Rust

Nie tak prace na planie wyobrażały sobie osoby, które tego dnia poszły do pracy. Rust to western, w którym jedną z głównych ról odgrywa znany amerykański aktor, Alec Baldwin. Jak przystało na filmy tego typu, sporo scen rozgrywa się z użyciem rewolweru. Pistolet-rekiwzyt jest bezpiecznym urządzeniem i powinien być wypełniony gazem. Tak jednak nie było w tej sytuacji.

Alec Baldwin podczas kręcenia jednej ze scen wystrzelił pistolet-rekwizyt, który nabity był ostrymi nabojami. W efekcie tego tragicznego zajścia zginęła operatorka, Halyna Hutchins, a reżyser Joel Souza dostał mocnych obrażeń. Mężczyznę przewieziono do szpitala w Santa Fe.

Reklama

Alec Baldwin postrzelił dwie osoby. Jak doszło do tragedii?

HalynaęHutchins, 42-letnią operatorkę pracującą na palnie filmu Rust, przewieziono do szpitala znajdującego się w Albuquerque w Nowym Meksyku. Niestety, obrażenia były tak poważne, że kobieta zmarła. Lekarze nie mieli szans na jej odratowanie. Obecnie zajmują się obrażeniami reżysera, Joela Souzy. Nie ma jednak żadnych wiadomości, jaki jest stan mężczyzny.

Przeczytaj także: Netflix stworzy grę opartą na Squid Game?

Biuro Szeryfa, które zajmuje się tą sprawą, potwierdziło, że to właśnie pistolet-rekwizyt był sprawcą tego tragicznego zajścia. Na tę chwilę sytuację uznano za nieszczęśliwy wypadek. Z tego powodu nikt nie został aresztowany, ani Alec Baldwin, czy inne osoby nie usłyszały zarzutów. Śledztwo w tej sprawie trwa. Największym pytaniem jest oczywiście to, w jaki sposób ostre naboje znalazły się w broni, która miała służyć jako rekwizyt filmowy.

Źródło: CBSNews

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama