Tym pojazdem wybierzesz się na zakupy i… wykopiesz kryptowaluty!

Elektryczne samochody to przyszłość motoryzacji. Auta te, z racji wykorzystania zaawansowanych technologii mogą mieć wiele funkcji. Przykładem jest tutaj Tesla, która na pokładzie posiada m.in. autopilota, a na komputerze pokładowym można odpalić Wiedźmina 3 czy inne gry. Okazuje się, że samochody elektryczne mogą mieć jeszcze jedno zastosowanie — być koparką kryptowalut! Taką funkcję oferuje Daymak Spiritus.

Daymak Spiritus nie będzie typowym pojazdem elektrycznym

Daymark Spiritus nie jest standardowym samochodem, a raczej trójkołowym pojazdem, który według zapewnień producenta ma być najszybszym elektrycznym pojazdem tego typu na świecie. Tyle o pojeździe wiedzieliśmy w marcu tego roku, bo właśnie wtedy producent zaprezentował ten model.

Przeczytaj także: Producent ostrzega – „Nie parkujcie tego auta w garażu!”

Daymak Spiritus
Auto koparką do kryptowalut? Taką funkcję ma oferować Daymak Spiritus!

Jak się okazuje, Daymak Spiritus zaoferuje znaczenie więcej niż tylko przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Jak podaje Aldo Baiocchi, dyrektor generalny firmy, Daymak planuje dodać funkcję kopania kryptowalut. Koparka będzie opierała się na mocy obliczeniowej komputera pokładowego, który znajduje się w samochodzie.

Po zakupy w koparce kryptowalut

Jak ujawniają szczegóły, kopanie kryptowalut za pomocą pojazdu elektrycznego Daymak Spiritus miałoby się odbywać na postoju, w czasie ładowania baterii pojazdu. Według dyrektora generalnego kopanie e-walut miałoby największy sens, gdyby samochód ładował się w naszym domowym garażu. To jednak wiązałoby się z większym poborem energii.

Dlatego też rozwiązaniem idealnym według Baiocchi’ego jest zainwestowanie w panele fotowoltaiczne, pod które można podłączyć ładowarkę samochodową modelu Spiritus. Samo wykopywanie kryptowalut nie byłoby trudnym procesem, ponieważ odbywałoby się bez żadnej ingerencji użytkownika. Firma pracuje nad odpowiednim oprogramowaniem, które ma być gotowe na premierę pojazdu.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...

Jak przygotować samochód do zimy 2022/23? Poradnik

Zima zbliża się wielkimi krokami. Każdego dnia robi się...

UOKiK wygrywa w sądzie z właścicielem sieci Biedronka

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK odnośnie kary 115 milionów złotych...

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj