108
Views

Samochody elektryczne korzystają z technologii, która w dalszym ciągu jest rozwijana. Z reguły nie ma jednak problemu z akumulatorami, z którymi korzystają pojazdy tego typu. Wyjątek potwierdza regułę – Chevrolet Bolt ma na tyle poważną usterkę, przez którą odradzane jest parkowanie w garażu!

Chevrolet Bolt ma bardzo poważny problem

Chevrolet Bolt to mały, miejski i przede wszystkim elektryczny samochód, który nie tak dawno trafił na rynek. Auto w Stanach Zjednoczonych stało się hitem sprzedaży. Niestety, posiada on bardzo poważną usterkę, przez którą do serwisu oddano ponad 51 tysięcy modeli tego auta.

Przeczytaj nasz tekst: Dacia Sandero 1.0 TCe – tanio i w dobrą stronę!

Okazuje się, że akumulatory lub instalacja, z której korzysta Chevrolet Bolt ,jest wadliwa. Problem ten sprawił, że w Stanach Zjednoczonych spłonęły już dwa Bolty – jeden w Vermont, drugi w New Jersey. Z tego powodu Amerykański urząd ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego ( z ang. NHTSA – National Highway Traffic Administration) oraz koncern GM wydał oficjalne ostrzeżenie dla posiadaczy tego elektryka.

Chevrolet Bolt
Bolt posiada poważna usterkę, która zagraża życiu!

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Jak oznajmił rzecznik prasowy koncernu GM, właściciela marki Chevrolet, bezpieczeństwo klientów jest najważniejsze, dlatego też koncern pracuje nad zlokalizowaniem i usunięciem usterki. Jednak do tego momentu wszyscy właściciele Chevrolet Bolt muszą stosować się do środków ostrożności.

Pierwszym zaleceniem NHTSA i koncernu GM jest prośba o niezostawianie auta w garażu, ponieważ w momencie, gdy auto zacznie się palić, całe pomieszczenie może zająć się ogniem. Drugim zaleceniem, które wydaje się być tutaj kluczowe, jest prośba o nie zostawianie samochodu podłączonego do ładowarki na noc.

Koncern GM wydał już aktualizacje, która pozwala naładować baterię do maksymalnie 90%. Co więcej, w najbliższej przyszłości wprowadzone zostanie odpowiednie oprogramowanie diagnostyczne, które pomoże w zapobiegnięciu kolejnych pożarów. Oczywiście firma wymienia baterie, które mają jakąkolwiek usterkę.

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.