Site icon MenWorld.pl

UFC 264: Conor McGregor vs Dustin Poirier – dopełnienie trylogii

Już w tę sobotę, podczas UFC 264 do oktagonu po raz kolejny wejdą Conor McGregor i Dustin Poirier. To już trzecia walka obu panów i póki co jest 1:1. Kto tym razem wygra i na dobre zamknie historię ich potyczek?  

UFC 264: Conor McGregor vs Dustin Poirier 

Do trzeciej walki ma dojść na nadchodzącym UFC 264. Miejscem wydarzenia będzie słynna hala T-mobile Arena w Las Vegas. Ta może pomieścić 20 tysięcy widzów. Z powodów obostrzeń włodarze nie mogli zdecydować się na podjęcie większej ilości kibiców. Nazwisko Irlandczyka przyciąga szerokie rzesze fanów i gdyby nie ograniczenia, sprzedaż biletów poszybowałaby w górę.  

Conor McGregor vs Dustin Poirer – poprzednie starcia! 

“Notorious” i “Diamond” spotkają się w oktagonie po raz trzeci. W dwóch poprzednich starciach zwycięstwa rozłożyły się po równo. W 2014 roku górą był Irlandczyk, pokonując Poiriera przez TKO. Druga walka odbyła się stosunkowo niedawno, bo na początku tego roku. W ostatnim starciu obu panów wygrał Poirer. Można powiedzieć, że odpłacił się “pięknym za nadobne” i znokautował Conora McGregora w drugiej rundzie.  

Powtórka taktyki?  

W ostatniej walce kluczowe okazały się kopnięcia na łydkę, z których namiętnie korzystał Amerykanin. W efekcie kilku celnych kopnięć, poruszanie się McGregora po oktagonie wyraźnie straciło na wartości, przez co stał się łatwym celem dla solidnego boksu ze strony Poirera.  

Jak teraz Dustin Poirer zapatruję się na walkę? O tym powiedział w wywiadzie dla ESPN.  

“Myślę, że on będzie bardziej agresywny. Nie pozwoli, żeby walka się rozkręciła. Jeśli byłbym nim, próbowałbym trafiać jak najszybciej i wybijać mnie z rytmu. Jeśli bowiem walka zacznie się rozkręcać, trafi do drugiej, trzeciej, czwartej rundy, rozpocznie się bolesne polowanie i pojawi się rytm. W takiej sytuacji wygram z nim 10 na 10 walk.”

To starcie wyłoni przyszłego przeciwnika dla mistrza kategorii lekkiej. Na szczycie dywizji stoi Charles Oliviera, który wygrał w maju tego roku walkę o pas z Amerykaninem Michaelem Chandlerem.  

UFC 264: Conor McGregor vs Dustin Poirer – karta walk

Całą galę można oglądać na kanale Polsatu Sport od godziny 02.00.

Exit mobile version