Nadchodzące UFC 276 to gratka dla fanów MMA. Na jednej gali dojdzie do dwóch pojedynków mistrzowskich. Noc pełna emocji już w tę sobotę!

Israel Adesanya vs Jared Cannonier – walka wyłoni najlepszego “średniego” UFC

Na najbliższej gali UFC dojdzie do starcia na szczycie wagi lekkiej między panującym mistrzem – Israelem Adesanyą, a Jaredem Cannonierem. “Izi” to długo panujący mistrz, niepokonany do tej pory w swojej kategorii wagowej. Jedyną porażkę poniósł w “superfighcie” przeciwko naszemu rodakowi – Janowi Błachowiczowi. Od tego czasu Adesanya zbudował serie dwóch zwycięstw przeciwko czołowym pretendentom do tytułu mistrzowskiego. Walczył przeciwko Whittakerowi i Vettoriemu.

Jared Cannonier to weteran federacji UFC. Dla Amerykańskiego giganta walczy od 2015 roku. Może pochwalić się 15 zwycięstwami w 20 zawodowych pojedynkach. Na uwagę zasługuje fakt, że “The Killa Gorilla” zaczynał swoją przygodę w MMA od kategorii ciężkiej. Z biegiem czasu “ciął” wagę i dzięki temu występuje dziś w kategorii średniej. Na UFC 276 dojdzie do jego siódmego pojedynku w dywizji średniej.

UFC 276 “trylogia” Volkanovskiego z Hollowayem

Podczas UFC 276 będziemy świadkami trzeciego starcia między Alexem Volkanovskim, a Maxem Hollowayem. Australijczyk zdominował w ostatnich latach dywizje piórkową o czym może świadczyć jego niemal nieskazitelny rekord 24 zwycięstw z jedną porażką. Jego ostatnia walka przeciwko Chan Sung Jungowi potwierdziła, że Volkanovski jest prawdziwym dominatorem. Swojego “nowego/starego” przeciwnika pokonywał już dwukrotnie, jednak w obu przypadkach pojedynki były szalenie wyrównane. Trzecie starcie dopełni “trylogię” i postawi przysłowiową “kropkę nad i”.

Max Holloway to wciąż rozwijający się zawodnik. Pochodzący z Hawaii “Blessed” w ostatnich pojedynkach pokonywał Calvina Kattara i Yaira Rodigueza. Holloway uważany jest oficjalnie za numer dwa w kategorii piórkowej. Będzie to też ponowna szansa na odzyskanie pasa mistrzowskiego, który utracił na rzecz Volkanowskiego w roku 2019.

Źródło zdjęć: portal sportingnews.com, portal mmafighting.com.