Uruchomił GTA V… na konsoli GameBoy z lat 80.!

Dla dzisiejszych maniaków technologicznych nie ma rzeczy niemożliwych! Okazuje się, że GameBoy, czyli konsola Nintendo z lat 80. jest w stanie uruchomić najpopularniejszą grę w historii – GTA V i być dodatkowym wyświetlaczem dla komputera z systemem Windows!

GTA V na konsoli GameBoy? Tak, to możliwe!

GameBoy to przenośna konsola Nintendo, która na rynku po raz pierwszy pojawiła się w 1989 roku. Urządzenie to mocno wpłynęło na rozwój rynku gier i urządzeń, na których można w nie grać. Mogłoby się wydawać, że konsola zaoferowała wszystko, co się dało, ale dzisiejsza technologia pozwala wyciągnąć z tego typu urządzeń zdecydowanie więcej.

Przeczytaj także: Popularna gra z dużym błędem! Pozwala przejąć kontrolę nad PC!

Konsola GameBoy to urządzenie, które w dalszym ciągu odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego zapalonego miłośnika gier. Urządzenia te są podstawowym elementem w zbiorze każdego kolekcjonera, a ci, którzy posiadają to urządzenie, w dalszym ciągu cieszą się z gier, jakie można na nim odpalić. Sebastian Staacks z kanału there oughta be zrobił ze starą konsolą coś, co nie śniło się jej twórcom.

Moduł Wi-Fi tchnął w konsolę drugie życie

Aby wydobyć z konsoli drugie życie potrzebne było stworzenie modułu Wi-Fi i wydajniejszych podzespołów. Te zostały stworzone na specjalnie przygotowanym kartridżu, na którym nominalnie znajdowałaby się gra. Dzięki usprawnieniom konsola była w stanie uruchomić grę GTA V z płynnością 20 klatek na sekundę.

gameboy gta v
Uruchomił GTA V... na konsoli GameBoy z lat 80.!

Oczywiście gra wygląda tak, jak moglibyśmy się tego spodziewać. Największą wadą urządzenia jest oczywiście monochromatyczny ekran, który wyświetla obraz z rozdzielczością 160 x 144. Gra oczywiście nie wygląda zbyt dobrze, ale to tutaj nie jest najważniejsze. Konsolę GameBoy można również wykorzystać jako dodatkowy ekran do przesyłania obrazu z komputera z systemem Windows.

Wszystko znajdziecie na poniższym materiale:

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

Jak przygotować samochód do zimy 2022/23? Poradnik

Zima zbliża się wielkimi krokami. Każdego dnia robi się...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj