Site icon MenWorld.pl

USB typu C w iPhone już w przyszłym roku!

Czas złącza Lightning powoli dobiega końca. Jak podają najnowsze informacje, USB typu C w iPhone pojawi się już w przyszłym roku. Cała seria iPhone 15 zostanie wyposażona właśnie w to złącze!

Apple musi się dostosować do wymogów Unii Europejskiej

O USB typu C w iPhone mówi się już od jakiegoś czasu. Scenariusz ten stał się wielce prawdopodobny w momencie, kiedy pojawiły się informacje o tym, że Unia Europejska będzie wymagała od producentów urządzeń elektrycznych wykorzystania tego samego złącza w swoich urządzeniach.

jedna ładowarka do smartfonów, usb typu c w iphone
Apple będzie musiało zmienić złącze Lightning na USB typu C.

Chcąc czy nie, Apple będzie musiało zastosować się do tych wytycznych, ponieważ wchodzą one do życia w 2024 roku. Amerykański gigant nie zamierza jednak czekać do ostatniej chwili, dlatego też USB typu C w iPhone pojawi się już w kolejnym roku.

UBS typu C w iPhone już w przyszłym roku

USB typ C w iPhone zadebiutuje przy okazji premiery serii iPhone 15. Takie informacje pojawiły się w sieci. W przyszłym roku na rynku pojawią się cztery modele, w tym jeden nowy. Apple ma przygotować standardową wersję, model Plus oraz Pro. Wersja Pro Max zostanie zastąpiona modelem Ultra, który jeszcze bardziej podkreśli różnicę między pozostałymi urządzeniami.

Przeczytaj także: iPhone 15 Ultra. Pierwsze informacje na temat nowego smartfona!

Niemniej jednak wszystkie wspomniane modele zostaną wyposażone już w USB typu C. Co ciekawe, tylko w iPhone 15 Ultra znajdzie się Thunderbolt 4, który jest wydajniejszy pod względem przesyłu danych i mocy ładowania niż USB-C, które pojawi się w pozostałych modelach.

Źródło: TechRadar

Exit mobile version