100
Views

Prędzej czy później musiało do tego dojść. Rewanżowe starcie dwóch wielkich bokserów ma już “czas i miejsce akcji”. Usyk vs Joshua 2 zobaczymy 20 sierpnia w Arabii Saudyjskiej.

Czy Joshua jest w stanie powstrzymać Ukraińca?

Ich pierwsza walka była jednym z najbardziej wyczekiwanych starć w historii boksu. We wrześniu ubiegłego roku AJ podejmował Oleksandra Usyka przed własną publicznością na stadionie Tottenhamu. Joshua pomimo przeważających warunków fizycznych nie był w stanie narzucić swojego stylu boksowania i można powiedzieć, że całe starcie przeboksował na “wstecznym”. Usyk “rozpracował” obronę swojego rywala wręcz po mistrzowsku. Świetny timing, praca na nogach oraz “chłodna głowa” dawały efekt w postaci celnych kombinacji, które rozdzierały obronę Brytyjczyka. W ostatniej rundzie AJ był bliski upadku na deski, jednak zabrakło kilku sekund i “kropki nad i”. Sędziowie byli jednomyślni i wskazali na zwycięstwo Usyka, który wszedł w posiadanie pasów wagi ciężkiej federacji: WBA, IBF i WBO.

Usyk vs Joshua 2 pojedynek, który elektryzuje kibiców

Usyk vs Joshua 2 to starcie, na które czeka bardzo wielu kibiców na całym świecie. Fani Joshuy wierzą, że porażka ich “championa” to tylko wypadek przy pracy i ten “podniesie się” tak samo jak po przegranej z Andym Ruizem. Na szali leży 3 pasy mistrzowskie, jednak ten najważniejszy – WBC jest w posiadaniu Tysona Furego, który zapowiedział swoją rzekomą emeryturę. Usyk vs Joshua 2 prawdopodobnie wyłoni zawodnika, który w przyszłości zawalczy z “Królem Cyganów” o miano najlepszego w historii. Przygotowania do walki przez Usyka były utrudnione przez ciężką sytuacje na Ukrainie. Pięściarz, gdy wybuchła wojna zdecydował się bronić swojego kraju przed agresorem.

„W ten sposób bardziej pomogę mojemu krajowi i to lepsze niż bycie w obronie terytorialnej i bieganie po Kijowie z karabinem maszynowym” – powiedział Usyk w marcu.

Źródło zdjęć: portal dazn.com.

Tagi:
· · · · · · ·
Kategoria artykułu
Sport
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.