Używasz Windows 8.1? Microsoft sugeruje, że czas na zmiany

Na początku przyszłego roku, a konkretnie 10 stycznia 2023 zakończy się wsparcie systemu Windows 8.1. Microsoft zaczyna przesyłać powiadomienia do osób, które nadal z niego korzystają by „przesiąść się” na nowszą wersję.

Podobne powiadomienia otrzymywali użytkownicy systemu Windows 7. Warto również przypomnieć, że Microsoft wycofał wsparcie Windows 8 w 2016 roku, jednak za sprawą aktualizacji do 8.1, „fani” tego rozwiązania nadal mogli z niego korzystać bez obaw o potencjalne zagrożenia ze strony cyberprzestępców. Niestety, nadszedł czas na zmiany i na początku przyszłego roku firma przestanie wspierać ten system. Przypominam, że mamy już przecież „11-tkę”, która zastąpiła Windows 10. Osobiście z Windows 11 korzystam już od dłuższego czasu i stwierdzam, że to bardzo przyjemny w użytkowaniu system, aczkolwiek producent trochę za mocno inspirował się konkurencją w postaci MacOS.

Używasz Windows 8.1? Microsoft sugeruje, że czas na zmiany
Używasz Windows 8.1? Microsoft sugeruje, że czas na zmiany.

Używasz Windows 8.1? Microsoft sugeruje, że czas na zmiany

Koniec wsparcia oznacza większe ryzyko włamania na nasz komputer, gdyż nie będziemy otrzymywali aktualizacji zabezpieczeń oraz łatek bezpieczeństwa. Tak naprawdę, ta wersja oprogramowania już dawno powinna być „usunięta” z życia. Wystarczy przypomnieć sobie mocne zdziwienie osób, które przesiały się na „ósemkę” z poczciwego Windows 7. Brak przycisku start, mocno zmieniona „nawigacja” po systemie – ludzie nie byli na to gotowi. Aktualizacja w postaci 8.1 sztucznie przedłużyła życie tego systemu. Tak czy inaczej, warto przypomnieć, że to bardzo przestarzałe oprogramowanie. Jakby nie patrzeć, Windows 10 miał swoją premierę w 2015 roku, dlatego „ósemkę” można już uznać za relikt przeszłości.

Jak zaktualizować system Windows?

To proste – przede wszystkim można uruchomić dostępność aktualizacji wybierając start -> ustawienia -> Aktualizacja Windows. Ewentualnie można sprawdzić pomoc techniczną Microsoft. Lub asystenta aktualizacji systemu, który można pobrać ze strony Microsoft.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii nowe technologie.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Kontuzje dwóch reprezentantów Polski. Nie zagrają z Arabią?

Reprezentacja Polski zremisowała z Meksykiem, chociaż Robert Lewandowski miał...

Instagram dostępny od 18 roku życia? Nowy regulamin Meta

Instagram dostępny od 18 roku życia? Nieletni nie będą...

Kod promocyjny Uber Eats – zyskaj 30 zł płacąc Blikiem

Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze rozkręciły się na dobre....

Cristiano Ronaldo w Barcelonie? Portugalczyk został zaoferowany FCB!

Cristiano Ronaldo swoimy wywiadem z Piersem Morganem wywołał ogromną...

Chiny spamują Twittera materiałami +18. Wszystko by ukryć protesty!

Restrykcje związane z pandemią koronawirusa w Chinach zapoczątkowały protesty....


Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!