Connect
To Top

Volkswagen wyprodukował w polskiej fabryce 100 tys. aut

Prezes Zarządu Volkswagen Poznań Jens Ocksen poinformował, że w fabryce we Wrześni z taśmy produkcyjnej zjechał 100-tysięczny samochód. Jest to Crafter furgon z silnikiem 2.0 TDI o mocy 140 KM.

Volkswagen Crafter jako 100-tysięczne auto wyprodukowane w fabryce we Wrześni

Polska fabryka VW we Wrześni może pochwalić się tym, że z taśmy produkcyjnej zjechał 100-tysięczny Crafter. Ten konkretny model posiada czerwony kolor, jest to wersja furgon. Auto posiada silnik wysokoprężny 2.0 TDI o mocy 140 KM. Odbiorcą jest klient ze Szwajcarii. Prezes Zarządu Volkswagen Poznań powiedział: “Jestem bardzo dumny ze wspaniałego wyniku osiągniętego przez załogę. Dziś w jeszcze większym stopniu dostosowujemy nasze produkty do potrzeb odbiorców, a dzięki inteligentnym rozwiązaniom ułatwiamy im korzystanie z nich na co dzień“.

Fabryka rozpoczęła pracę w październiku 2016 roku. We Wrześni produkowane są dwa auta. Wspomniany Crafter oraz bliźniaczy model MAN TGE. Warto również wspomnieć, że VW jest największym pracodawcą w Wielkopolsce. Firma zatrudnia ponad 11 tysięcy pracowników, z czego 3400 osób pracuje w fabryce w Białężycach koło Wrześni. Co ciekawe, we wrześniu br. Volkswagen Poznań obchodził 25-lecie istnienia. Od 1993 roku wyprodukowano tam już aż trzy miliony aut.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Biznes

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.