W Australii drony dostawcze padają ofiarą ataków ptaków!

Mieszkańcy Australii przeżywają naprawdę ciężkie chwile. Radykalne obostrzenia związane z pandemią COVID-19 to nie wszystko. Osoby, które zamówiły produkty z dostawą do domu, mogą ich nie dostać. Drony dostawcze, które dostarczają zamówienia, notorycznie atakowane są przez ptaki!

Życie w Australii stało się niezwykle trudne

Drony dostawcze firmy Alphabet Wing, która należy do Google, mają dostarczać zamówione przez klientów produkty w szybki i przede wszystkim bezpieczny sposób. To jednak nie jest takie łatwe, a winowajcą są ptaki. Zwierzęta atakują urządzenia, przez co drony są skutecznie uziemione.

Przeczytaj także: Lek na COVID-19 w formie jogurtu? Rosjanie pracują nad taką formą

W stolicy Australii, mieście Canberra, jak i w całym kraju panują szokujące i drastyczne restrykcje związane z pandemią koronawirusa. W większej części kraju z domu może wychodzić tylko jedna osoba. Możliwe jest wykonywanie zawodu, wizyta w sklepie lub wykonanie niezbędnych czynności poza domem. Z racji tego, że ludzie siedzą w domach, dostawcy mają pełne ręce roboty. Wykorzystywane drony dostawcze miały sprawdzić się w tych ciężkich chwilach, jednak i to okazało się bardzo trudne.

Atak uwieczniony na wideo

Lokalne ptaki, konkretnie sroki są w okresie wiosennym bardzo niebezpiecznymi zwierzętami. Niejednokrotnie przekonali się o tym przechodnie, którzy padli ofiarą ataków tych ptaków. Powodem pikowania jest obawa przed potencjalnym zagrożeniem gniazd srok. Teraz jednak ptaki znalazły sobie nową ofiarę, a są to drony dostawcze. Zobaczcie nagranie.

https://www.youtube.com/watch?v=SAshKROIjtQ

Drony, na które codziennie czeka setki mieszkańców stolicy Australii, skutecznie zostały unieruchomione zarówno przez sroki, jak i kruki. Alphabet Wing zapowiedziało, że wstrzymuje dostawę wszelkich paczek za pomocą tych urządzeń na przedmieściach miasta. Jak widać powiedzenie, że wszystko w Australii chce Cię zabić, nie jest żadnym wyolbrzymieniem.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Autostrada A4 będzie darmowa? To by było zbyt piękne.

Autostrada A4 budzi mieszane uczucia wśród kierowców. Jedno jest...

MOL zastępuje LOTOS. Korzystasz z Navigator? Co z punktami?

A więc stało się. Oficjalnie w Polsce MOL zastępuje...

Rząd wyda 15 mln zł abyś nie oglądał stron dla dorosłych!

Inflacja, problemy z gospodarką i szereg innych problemów, a......

Tryb samolotowy nie będzie już wymagany podczas lotu!

Każdy kto choć raz podróżował samolotem dobrze zna tę...

Piłeś i jedziesz? Policja zatrzyma Ci samochód. Bezpowrotnie

Tak. Policja zatrzyma Ci samochód i to bezpowrotnie! W...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!