W Australii drony dostawcze padają ofiarą ataków ptaków!

Mieszkańcy Australii przeżywają naprawdę ciężkie chwile. Radykalne obostrzenia związane z pandemią COVID-19 to nie wszystko. Osoby, które zamówiły produkty z dostawą do domu, mogą ich nie dostać. Drony dostawcze, które dostarczają zamówienia, notorycznie atakowane są przez ptaki!

Życie w Australii stało się niezwykle trudne

Drony dostawcze firmy Alphabet Wing, która należy do Google, mają dostarczać zamówione przez klientów produkty w szybki i przede wszystkim bezpieczny sposób. To jednak nie jest takie łatwe, a winowajcą są ptaki. Zwierzęta atakują urządzenia, przez co drony są skutecznie uziemione.

Przeczytaj także: Lek na COVID-19 w formie jogurtu? Rosjanie pracują nad taką formą

Reklama

W stolicy Australii, mieście Canberra, jak i w całym kraju panują szokujące i drastyczne restrykcje związane z pandemią koronawirusa. W większej części kraju z domu może wychodzić tylko jedna osoba. Możliwe jest wykonywanie zawodu, wizyta w sklepie lub wykonanie niezbędnych czynności poza domem. Z racji tego, że ludzie siedzą w domach, dostawcy mają pełne ręce roboty. Wykorzystywane drony dostawcze miały sprawdzić się w tych ciężkich chwilach, jednak i to okazało się bardzo trudne.

Atak uwieczniony na wideo

Lokalne ptaki, konkretnie sroki są w okresie wiosennym bardzo niebezpiecznymi zwierzętami. Niejednokrotnie przekonali się o tym przechodnie, którzy padli ofiarą ataków tych ptaków. Powodem pikowania jest obawa przed potencjalnym zagrożeniem gniazd srok. Teraz jednak ptaki znalazły sobie nową ofiarę, a są to drony dostawcze. Zobaczcie nagranie.

https://www.youtube.com/watch?v=SAshKROIjtQ

Drony, na które codziennie czeka setki mieszkańców stolicy Australii, skutecznie zostały unieruchomione zarówno przez sroki, jak i kruki. Alphabet Wing zapowiedziało, że wstrzymuje dostawę wszelkich paczek za pomocą tych urządzeń na przedmieściach miasta. Jak widać powiedzenie, że wszystko w Australii chce Cię zabić, nie jest żadnym wyolbrzymieniem.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama