W samochodach Tesla uruchomimy gry ze Steam!

Samochody Tesla są bardzo rozwiniętymi autami, a chyba najbardziej fascynującą opcją jest system autopilota. W pojazdach amerykańskiego producent stosuje się wydajne procesory i GPU. Elon Musk zapowiedział, że w niedalekiej przyszłości w autach jego firmy będzie można grać w gry z platformy Steam.

Tesla może pochwalić się niezwykłą wydajnością

Pojazdy Tesla to szczyt technologii motoryzacyjnej. System autonomicznej jazdy wykorzystywany jest w nich od lat. Samochody mogą też same podjechać do kierowcy, kiedy ten czeka pod sklepem. Jednym z charakterystycznych elementów pojazdów amerykańskiego giganta jest system multimedialny z ogromnym wyświetlaczem.

Przeczytaj także: Elon Musk chce ewakuować ludzkość i osiedlić inny układ słoneczny

Tesla swego czasu chwaliła się, że system infotainment, który zastosowano w Modelach S i X oferuje moc obliczeniową 10 TFLOPów. Producent mówi, że jest to moc porównywalna z obecną generacją konsol. Nie mamy jednak dokładnych informacji na temat specyfikacji GPU montowanych w autach. Sugeruje się, że auta korzystają z GPU Navi 23 o taktowaniu na poziomie 2,8 GHz i czterordzeniowy procesor Ryzen Embedded.

tesla steam
W samochodach Tesla uruchomimy gry ze Steam!

Gry z platformy Steam uruchomimy w samochodach

Taka moc pozwala odpalać nowoczesne gry na 17-calowych ekranach systemu infotainment w rozdzielczości 2200 x 1300 pikseli. Swego czasu na zdjęciach podglądowych wysyłanych w informacjach prasowych podawano, że samochody Tesla będą w stanie uruchomić takie gry, jak Wiedźmin 3 i Cyberpunk 2077.

Okazuje się, że właściciele nowych modeli S i X będą wkrótce w stanie uruchomić więcej gier z platformy Steam. Potwierdził to sam Elon Musk, który swoim wpisem na Twitterze potwierdził, że firma pracuje nad ogólnym wsparciem gier uruchamianych za pośrednictwem tej platformy. Firma zdecydowanie stawia na gaming.

Źródło: Twitter

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej...

Walka w budce telefonicznej podczas PRIME Show MMA 3

PRIME Show MMA 3 zachwyca pomysłowością. Walka w budce...

UOKiK wygrywa w sądzie z właścicielem sieci Biedronka

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK odnośnie kary 115 milionów złotych...

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj