Wiedźmin. Netflix planuje trzy projekty z tego uniwersum

Wiedźmin od Netflixa cieszy się dużą popularnością. Pomimo tego, że drugi sezon nie zachwycał, to amerykański gigant streamingowy rozpoczął już produkcję trzeciego sezonu przygód Geralta. Okazuje się jednak, że wiedźmińskie uniwersum na Netflixie może powiększyć się o trzy kolejne produkcje!

Wiedźmin. Prace na planie trzeciego sezonu rozpoczęte

Netflix poinformował, że prace nad trzecim sezonem serialu właśnie się rozpoczęły. Sceny do nowego sezonu przygód Geralta z Rivii oraz Ciri i Yennefer nagrywane są na Chorwacji i na terenie Słowenii. Informacji na temat fabuły nie ma, ale amerykański gigant zdaje się wierzyć w produkcje oparte na uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Według nieoficjalnych źródeł Netflix stworzy kolejne trzy projekty opowiadające o wiedźminach.

wiedźmin
Prace nad trzecim sezonem serialu już ruszyły!

Przeczytaj także: Netflix inwestuje w Polsce. Otworzy biuro CEE w Warszawie

Reklama

Jak podaje redakcja portalu Redanian Intelligance, Netflix planuje stworzyć kilka innych produkcji opartych na wiedźmińskim uniwersum. Sugeruje się, że niektóre z nich znajdują się w fazie pre-produkcji. Nie są to informacje potwierdzone, jednak pochodzą z zaufanych źródeł (m.in. z podcastu aktorów odgrywających role Lamberta i Coena).

Trzy nowe produkcje z wiedźmińskiego uniwersum nadchodzą?

Według portalu Redanian Intelligence Netflix planuje stworzyć trzy nowe produkcje związane z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Jednym z projektów będzie aktorski spin-off serialu. Nie ma jednak żadnych informacji na temat fabuły, jednak sugeruje się, że prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Pierwsze informacje na temat produkcji poznamy jeszcze w 2022 roku. Drugi projekt ma być prequelem, który opowiada wydarzenia sprzed drugiego sezonu serialu z Henry’m Cavillem w roli głównej. W tym projekcie mieliby wystąpić wcześniej wspomniani aktorzy.

To nie wszystko, ponieważ studio Mir pracuje nad kolejną animowaną produkcją opartą na uniwersum wiedźminów. Fabuła nie jest znana, a wiemy tylko, że projekt podobno znajduje się we wczesnej fazie. Prace nad tą produkcją zaczęły się w marcu. Wiedźmin będzie miał więc mocną obsadę, jeśli chodzi o produkcje z tego uniwersum na platformie Netflix. Warto przypomnieć, że już wcześniej zapowiedziano serialowy prequel opowiadający o wydarzeniach długo przed pojawieniem się Geralta oraz kolejną animowaną produkcję.

Jest więc na co czekać!

Źródło: Redanian Intelligence

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama