137
Views

Zgodnie z nowym prawem wprowadzonym na terenie Unii Europejskiej, od 2024 roku producenci sprzętu mobilnego muszą stosować USB-C.

Wielka Brytania nie chce USB-C we wszystkich sprzętach
White otg cable with usb type-c connection for smartphones with external connectors

Wielka Brytania to nie Unia Europejska i jak widać nie cała Europa chce nowych przepisów. Można powiedzieć, że przepis ten jest głównie przeznaczony przeciwko Apple i ich złączom Lighting, bo i tak każdy z producentów smartfonów stosuje teraz złącza USB-C (przynajmniej nie znam nikogo innego poza Apple, który ich nie stosuje). Co w sytuacji, gdy Apple nie wprowadzi zmian w swoich telefonach i nie wprowadzi USB-C tylko pozostanie przy własnym złączu? W takiej sytuacji firma nie będzie miała możliwości sprzedawania swoich produktów na terenie Unii Europejskiej.

Ale to mowa o USB-C tylko dla smartfonów?

No właśnie nie do końca, bo prawo ma również wpływać na inny sprzęt mobilny pokroju powerbanków, słuchawek, myszek itp. itd. a więc w tych kategoriach jest więcej producentów, którzy stosują inne złącza, chociażby micro-USB.

Wielka Brytania nie chce USB-C we wszystkich sprzętach


Wracając do tematu wątku zapodanego w tytule to Wielka Brytania nie zamierza przyłączyć się do Unijnego prawa, ani nie ma zamiaru tworzyć własnego odpowiednika.

Obawy Wielkiej Brytanii odnośnie USB-C

Jako główny argument władze Brytyjskie obawiają się kompatybilności urządzeń po wprowadzeniu nowego prawa, co jest czystym absurdem, gdyż jednakowe złącza dla wszystkich produktów właśnie tą kompatybilność poszerzą, w przeciwieństwie do aktualnie panującej sytuacji na rynku. W końcu, gdy spojrzymy na pozostałe złącza, chociażby na mega popularny USB typu A, występuje ono w tylu wariantach pokroju 2.0, 3.0, 3.1, 3.2 itp. itd., że ktoś nie obeznany w temacie z łatwością może w tym się pogubić. Jako drugi argument podano, że to rozwiązanie zatrzyma innowację, tylko, że Unia Europejska ma zamiar wprowadzić wspólny standard ładowania tak, aby jedną ładowarką można było naładować i telefon i gamingowy laptop.

Źródło: TLDR News EU

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii nowe technologie.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.