1060
Views

Krux Neo Pro RGB – Wstęp i specyfikacja

Wielki test klawiatur mechanicznych!
Wielki test klawiatur mechanicznych!

Czas na finał tego zestawienia a także swoistą premierę. Jest to bowiem nowa klawiatura od lubianego w naszym kraju Kruxa. Model w rozmiarze 60% wyposażony w liniowe przełączniki Gateron Red. Nie zabrakło także podświetlenia RGB oraz możliwości pracy bezprzewodowo. Cena oscyluje w okolicach 250 złotych.

Wielki test klawiatur mechanicznych!
Wielki test klawiatur mechanicznych!
 • Rozmiar: 60%
 • Układ: US ANSI
 • Przełączniki: Gateron Red
 • Wymiary: 291 x 101 x 39,5 mm
 • Typ przełącznika: Liniowe (linear)
 • Typ klawiatury: Zamknięta (closed design)
 • Podświetlenie: RGB, punktowe
 • Materiał obudowy: Tworzywo sztuczne
 • Materiał keycapów: ABS
 • Metoda wytwarzania keycapów: Double-shot
 • Oprogramowanie: Tak
 • Bezprzewodowa/przewodowa: Tak/Tak
 • Łączność: USB-C, Bluetooth
 • Hotswap przełączników: Nie
 • Waga: 580 g

Konstrukcja i jakość wykonania

Jakość wykonania jest poprawna. Tworzywo sztuczne z którego wykonana została klawiatura sprawia dobre wrażenie i nie ugina się pod naciskiem. Standardowo w tym rozmiarze zabrakło nóżek umożliwiających regulację kąta nachylenia.

Obecne są jednak gumowe stopki zapobiegające ślizganiu się klawiatury po biurku. Waga jest odpowiednia jak na ten rozmiar. Stabilizatory nasmarowane co nie tylko widać ale i czuć podczas eksploatacji. Przełączniki pracują równo i płynnie tak jak w przypadku tych samych switchy w opisywanej na początku Anne Pro 2. Poniżej test dźwięku.

Podświetlenie i wyposażenie

Podświetlenie jest poprawne. Mogłoby być nieco jaśniejsze i żywsze jednak cena nie wzięła się znikąd. Kolory są wyświetlane prawidłowo, biały wpada w poświatę różowego co raczej nie jest zaskoczeniem. Kolory możemy zmieniać za pomocą klawiatury bądź oprogramowania. Poniżej garść przykładowych efektów.

Zestaw obejmuje oczywiście klawiaturę, kabel USB-C > USB-A o długości 1.5 m w oplocie, narzędzie do ściągania capów oraz instrukcję obsługi. Długość kabla wystarczy do typowych scenariuszy użytkowania jednak przy większych biurkach może się okazać nieco krótki (od czego jest jednak praca bezprzewodowa?). Wyposażenie dość podstawowe jednak wystarczające szczególnie biorąc pod uwagę cenę klawiatury.

Wielki test klawiatur mechanicznych!
Wielki test klawiatur mechanicznych!

Oprogramowanie i podsumowanie

Oprogramowanie sprawia wrażenie że już gdzieś to widziałem. Po małym rozpoznaniu okazało się że nie musiałem daleko szukać. To kopia softu wykorzystywanego w klawiaturach Modecoma które testowałem wcześniej. Zmieniła się tylko kolorystyka (te kropki wyglądają źle, choć to tylko moja opinia). O ile oprogramowanie do Ataxa Pro było proste i po prostu działało o tyle to tutaj jest toporne i raczej upierdliwe.

Wielki test klawiatur mechanicznych!
Wielki test klawiatur mechanicznych!
Podsumowanie
60% klawiatura od Kruxa i to na lubianych obecnie Gateronach to nie lada gratka dla fanów tego rozmiaru klawiatur. Model oferuje niezłą jakość wykonania, podświetlenie które choć poprawne to mogłoby być jaśniejsze no i obecność bluetooth dzięki któremu klawiatura może pracować bez udziału kabla. Oprogramowanie jest niestety słabym punktem jednak jeśli ktoś nie planuje z niego korzystać to można pominąć. Klawiatura otrzymuje od nas wyróżnienie za stosunek ceny do jakości oraz naszą rekomendację.
Wykonanie
8
Podświetlenie
7
Funkcjonalność
7
Oprogramowanie
5
Cena
7
Wyposażenie
6
Plusy
Sensowna jakość wykonania
Przełączniki
Możliwość pracy bezprzewodowo
Nasmarowane stabilizatory
Minusy
Oprogramowanie
Konieczność wywoływania wielu funkcji za pomocą skrótów

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kategoria artykułu
Nowe technologie

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.