Wiemy, kiedy Huawei P50 trafi na rynek!

Pomimo tego, że Huawei mocno stracił na popularności z uwagi na brak dostępu do usług Google i obecności na czarnej liście rządu USA, to trzeba przyznać, że chińskie przedsiębiorstwo stara się ponownie zachęcić klientów do swoich urządzeń. Producentowi trzeba również oddać to, że potrafi robić bardzo dobre smartfony. Przykładem jest flagowiec Huawei P50. Wiemy, kiedy opóźnione urządzenie w końcu trafi na europejski rynek!

Kiedy Huawei P50 trafi na europejski rynek?

Huawei P50 to flagowy smartfony firmy, który może pochwalić się przede wszystkim fantastycznymi możliwościami fotograficznymi. Urządzenie zadebiutowało na chińskim rynku w lipcu 2021 roku i stało się hitem sprzedażowym. Smartfon w podobnym czasie miał zadebiutować na rynku europejskim, jednak m.in. braki półprzewodników mocno opóźniły premierę telefonu.

Przeczytaj także: Huawei ze spokojem patrzy w przyszłość

Reklama

Teraz jednak dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat premiery Huawei P50 na innych rynkach. Podczas premiery modelu Nova 9, która odbyła się wczoraj, przedstawiciele chińskiego producenta wypowiedzieli się na temat modelu P50. Według nich flagowiec na innych rynkach pojawi się na pewno w 2022 roku. To potwierdza, że smartfon będzie dostępny globalnie, jednak nie wiemy, na jakich rynkach konkretnie.

huawei p50
Wiemy, kiedy Huawei P50 trafi na rynek!

Flagowiec z pewnymi ograniczeniami

Smartfon Huawei P50 jest modelem, który pracuje na autorskim systemie Harmony OS 2.0. Z racji na obecność chińskiego producenta na czarnej liście rządu USA nie znajdziemy na nim dostępu do usług Google. Sklepem do pobierania aplikacji na smartfony producenta z Państwa Środka jest nowatorska platforma AppGallery.

Urządzenie posiada bardzo dobrą specyfikację, która gwarantuje wysoką wydajność. Huawei P50 dostępny jest w dwóch wariantach – z flagowym procesorem Qualcomm Snapdragon 888 lub autorskim chipsetem HiSilicon Kirin 9000. Warto również zaznaczyć, że z powodu sankcji nałożonych na producenta przez amerykański rząd i zakazu współpracy z firmami z tamtego kraju, smartfon nie wspiera łączności 5G. W dzisiejszych czasach obsługa jedynie łączności LTE może to stanowić problem.

Źródło: TechRadar

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama