113
Views

Smutne wiadomości docierają z Suwałk. Z przyczyn finansowych do sezonu 2022/23 eWinner II Ligi nie dołączy drużyna Wigry Suwałki. To oznacza, ze zastąpi ją Hutnik Kraków. Upiekło się również Wiśle Sandomierz, która w tym przypadku zostaje w III lidze.

Szkoda, ale cóż, takie życie. Zarząd klubu Wigry Suwałki poinformował, iż nie może przystąpić do rozgrywek eWinner II Ligi z przyczyn finansowych. To oznacza, że drużyna rozpocznie grę w IV lidze. Szczęście ma w tym przypadku Hutnik Kraków, który zastąpi Wigry w nadchodzącym sezonie 2022/23. Warto wspomnieć, że drużyna z Suwałk w poprzednim sezonie odpadła w półfinale baraży z Motorem Lublin.

Wigry Suwałki wycofuje się z ligi. Zastąpi ją Hutnik Kraków

Wigry Suwałki wycofuje się z ligi. Zastąpi ją Hutnik Kraków

Jest to już informacja potwierdzona przez Zarząd klubu, który wydał specjalne oświadczenie na swojej stronie internetowej. W sumie, wydaje mi się, że to rozsądna decyzja, skoro istniało ryzyko, że w drugiej części nadchodzącego sezonu mogłoby dojść do problemów związanych z utratą płynności finansowych. Fakt, jest to trudna decyzja, ale być może pozwoli klubowi wrócić do stabilności i gry w wyższych ligach już za kilka sezonów.

Ktoś płacze, a ktoś inny się cieszy. Tą drużyną jest Hutnik Kraków, który czeka na oficjalną decyzję ale już powoli cieszy się z wejścia do eWinner II Ligi. Tym bardziej, że pisał już o tym Artur Trębacz, Prezes Hutnika. Drużynie z Krakowa nieźle się upiekło. Byli na pozycji spadkowej i już “witali się” z Trzecią Ligą, a tu nagle dostali drugą szansę. Podobnie wygląda kwestia Wisły Sandomierz, która w poprzednim sezonie nie zdołała utrzymać się w III Lidze. A jednak.

Sprawdź inne nasze artykuły z kategorii sport.

Źródło zdjęć: profil Wigry Suwałki na Facebooku.

Kategoria artykułu
Sport
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.