Wydał 3 mln PLN na luksusowy jacht istniejący w wirtualnym świecie!

Głównie za sprawą Meta co raz cześciej słyszmy o Metaverse, czyli cyfrowym świecie, w którym to ludzie porozumiewają się między sobą, za sprawą awatarów. Pewna osoba tak bardzo wierzy w ten świat, że postanowiła kupić ogromny luksusowy jacht NFT za 650 000 USD!

Wirtualny jacht za prawie 3 mln złotych!

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się projekty NFT, czyli wirtualne rzeczy, które można wykorzystać jedynie w cyfrowym świecie. Takim właśnie projektem jest Metaflower Super Mega Yacht, czyli luksusowy jacht NFT zaprojektowany dla The Sandbox. Jest to wirtualny świat, w którym gracze mają możliwość posiadania, budowania i zarabiania na doświadczeniach w grach.

Przeczytaj także: Mężczyzna usłyszał wyrok – 20 lat więzienia za zakup karty Pokemon

Reklama

Metaflower Super Mega Yacht został stworzony przez Republic Realm, czyli innowacyjną i inwestycyjną platformę metaverse i NFT. Należy od do kolekcji fantasy i oficjalnie stał się najdroższym tokenem niezamiennym, jaki został sprzedany w The Sandbox. Za luksusowy, ale wirtualny jacht zapłacono 650 000 USD, czyli około 2,7 miliona złotych!

Czy taki zakup ma jakikolwiek sens?

Dla wielu wydanie prawie 3 milionów złotych na wirtualny jacht jest po prostu głupotą. Łódź, której nigdy nie będziemy w stanie odwiedzić w wirtualnym świecie, nie jest czymś, na co sam wydałbym pieniądze. Są jednak osoby, które wierzą, że Metaverse jest przyszłością i właśnie tam wkrótce będzie prowadzone życie. Można patrzeć więc na ten zakup, jak na inwestycję, która w przyszłości może się zwrócić.

jacht
Wydał 3 mln PLN na luksusowy jacht istniejący w wirtualnym świecie!

Warto jednak zaznaczyć, że jacht Metaflower Super Mega Yacht, który został kupiony za 650 000 USD, nie jest najdroższym obiektem kupionym w The Sandbox. Najdroższym elementem w tym wirtualnym świecie została cyfrowa działka Decentraland. Sprzedano ją za prawie 2,5 miliona dolarów, czyli ponad 10 milionów złotych.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama