W czasie pandemii rządy wielu krajów uruchomiły specjalną pożyczkę, a firmy mogły ubiegać się o dotacje, które miały pomóc w ich przetrwaniu. Nie każdy właściciel wydał otrzymane pieniądze na potrzeby swojej firmy. Pewien mężczyzna za ogromną kwotę kupił kartę Pokemon i teraz z pewnością żałuje swojej decyzji. 

Plan mężczyzny się nie powiódł

57 000 dolarów to spora suma pieniędzy. Za taką kwotę można przetrwać kilka miesięcy w czasach, kiedy biznes nie kręci się tak, jak kiedyś. Pieniądze te mogą posłużyć jako środki na wypłatę dla pracowników czy opłaty. Tak wydałoby te pieniądze większość właścicieli firm, ale nie mężczyzna z miejscowości Dublin w stanie Georgia. 

Przeczytaj także: Na świecie zaczyna brakować… kartonu! Co z naszymi paczkami?

Swego czasu mężczyzna złożył wniosek o dofinansowanie swojej niewielkiej firmy na rzecz klęski żywiołowej (EIDL). Firma zatrudnia dziesięciu pracowników, a jej roczny dochód wynosił około 235 000 USD. Wniosek mężczyzny został rozpatrzony pozytywnie i na firmowym koncie bankowym pojawiła się suma 85 000 USD. Jak podała prokuratura, wnioskodawca skłamał w sprawie liczby pracowników oraz rocznych dochodów firmy. Okazało się, że otrzymane pieniądze wydał na coś zupełnie innego. 

Wszystko po to, aby kupić kartę Pokemon

Sporą sumę, bo około 57 000 USD z kwoty 85 tys. dolarów mężczyzna wydał na rzadką kartę Pokemon. Suma ta sprawiła, że karta stała się jedną z najdroższych kart w historii serii. Nie ma jednak żadnych informacji na temat tego, jaka karta została kupiona przez mężczyznę. Nie pojawiły się także wyjaśnienia, w jaki sposób oszustwo zostało odkryte. Wiadomo jednak, że mężczyźnie grozi nawet do 20 lat więzienia oraz do 250 000 USD grzywny. 

Zakup kart Pokemon nie jest czymś nowym. Karty kolekcjonerskie, na których widnieje wizerunek Pokemonów, mogą osiągać niesamowite sumy. Najdroższą kartą w historii została pierwsza edycja Shadowless Holographic Charizard. Kartę z 1990 roku w grudniu 2020 sprzedano za sumę 369 000 USD, co w przeliczeniu na złotówki wynosi prawie półtora miliarda dolarów!